İnsan Hakları Şampiyonu İsveçli “En İyi İş Adamı” Ödülünü Aldı

(Zhihe Li/Epoch Times)

17 Ekim Stockholm’da, Kraliyet ailesinin yaptığı bir törende Telekom Girişimcisi olan Vasilios’a İsveç Kralı XVI Gustaf tarafından yılın en iyi Öncü İş adamı ödülü verildi. Verilen ödül İsveç’e göç edenler arasında en başarılı ve örnek olan kişileri öne çıkarmaktadır.

Bay Zoupounidis,  “Majesteleri, bu ödülü aldığım için çok mutluyum. Bu ödül benim için gerçekten çok onur verici bir ödül” dedi.

“Aynı zamanda bu ödül yapılan zor işler için çok iyi bir takdir yöntemi. Sporcular bir ödül almak için yarışır fakat bu durum biz girişimciler için geçerli değildir. Projeni geliştirmek için gerçekten her gün daha çok çalışmak zorundasın. Bu çok inanılmaz bir sürpriz oldu” diye ekledi.

Çin kültürüne olan ilgisi ve insan hakları ile ilgili çalışmalarından dolayı böyle bir şirket açmaya karar vermiş. Fakat bir fark yaratabilmek için çok paraya ihtiyacı olduğunu fark etmiş.

Yunan asıllı olan Vasilios Zoupounidis, 2004 yılında şirket için satış yeterlilik çalışmalarına başladı. Diğer şirketler için kaynakları en iyi şekilde kullanmasını sağlayan yardımcı bir kişi sağlıyor ve Telekom sektöründe iş ortağı olarak küçük işletmelere destek sağlıyordu.

Şirket birkaç yıl boyunca Çin’deki insan hakları ile ilgili olarak Çince insanlara bilgi aktarmada yardımcı olmuştur. Çin’e doğrudan faks göndererek iletişim kurmuştur.

Bağımsız ve özgür haber yapmalarında Çin medyasına destek sağlamak için, Çin’deki basının kısıtlı olduğunu ve insan hakları ihlallerini vurgulayan basın toplantıları düzenliyordu.

Bay Zoupounidis, uyguladığı Falun Gong hakkında konuştu ve aynı zamanda Çin’de bu uygulamayı yapan kişilerin nasıl hapsedildiğini, işkence yapıldığını ve öldürüldüğünü anlattı. Yalan propagandalar ile uygulayıcıları farklı şekilde gösterdiğini söyledi.

“Çin komünist partisi, Falun Gong uygulayıcılarının düşük zekalı olduğunun ve cahil olduğunu iddia ederken, bende bir uygulayıcıyım ve İsveç Kralından en başarılı iş adamı ödülü aldım. Bunun yanında uygulayıcılara Çin’de işkence yapılıyor. Propagandaların yalan olduğu açık seçik ortada.”

Bay Zoupounidis, geleneksel Çin Tıbbı, Akupunktur ve Antik Çin kültürüne her zaman ilgi duymuştur.

Onun Çin kültürüne olan bu ilgisi İsveç’teki Falun Dafa derneğine ve Shen Yun’un (Dünyanın en iyi gösteri sanat gruplarından biri) İsveç’e gelmesine destek vermesini sağlıyor.

Şirketinin misyonu, şu anda Çin’de bastırılan gerçek antik Çin kültürünün yeniden canlandırmak.

Satış Yeterlilik modeli ses getirmiş ve başladıktan 6 yıl sonra 13 milyon ABD dolarından daha fazla gelir sağlamıştır. Ayrıca 2016 yılına kadar 60 milyon ABD dolara ulaşmayı hedeflemektedir.

Yunanistan’dan üç yaşında göç etmiş bir kişi olan Zoupounidis için her şey iyiye döndü.

Geleneksel Antik Çin kültürü, “Yapılıklar iyilikler, iyilik ile ödüllendirilir” der.

İngilizce Metin

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.