IŞİD, Türklerin Bulunduğu Bir Otele Saldırdı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

IŞİD, Libya’da bulunan ve içerisinde Türklerin de bulunduğu öğrenilen Corinthia Oteli’ne saldırı düzenledi. Saldırıda 3 kişi yaşamını kaybederken, yetkililer saldırı sonrası bazı kişilerin rehin alındığını ifade etti.

Libya’da bulunan lüks bir otele IŞİD militanı olduğu belirtilen maskeli 5 kişi tarafından saldırı gerçekleştirildiği bildirildi. Otelde bulunanların rehin alındığı olayda en az 3 kişinin de yaşamını kaybettiği belirtildi. Trablusgarp Güvenlik Birimi Başkanı tarafından yapılan açıklamada saldırının gerçekleştirildiği Corinthia Otelinde uzaklaştırma çalışmalarına devam edildiği ifade edildi.

Otel yetkililerinden Hasan El Abey, kurşun geçirmez yelek giymiş maskeli 5 kişinin otele zorla girdiklerini belirterek, saldırganların havaya ateş açtıklarını kaydetti. Otelin, saldırganlar ile görevliler arasında çıkan çatışmadan kısa bir süre önce boşaltıldığını bildiren Abey, deniz kenarında park halinde bulunan bomba yüklü bir aracın da patlatıldığını belirtti. Libya’nın ünlü otellerinden olan Corinthia Otelinde Avrupalı ve Türk müşterilerin de olduğu öğrenildi.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.