IŞİD’e Bağlı Örgüt Fransız Rehineyi İnfaz Etti

French

Cezayir’de IŞİD’e bağlı terör örgütü Jund el-Khilafa, (Halife’nin askerleri) kaçırdığı Fransız rehine Herve Gourdel’i başını keserek öldürdü.

IŞİD’e bağlı “Halife’nin Askerleri” adlı grup, “Fransa Hükümeti’ne kanlı mesaj” adıyla yayınladığı videoda Irak’a hava operasyonu düzenleyen Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’ı suçlayarak Fransa’nın saldırılardan vazgeçmesi gerektiğini ifade etti. Örgüt üyeleri daha sonra da Fransız turist Herve Gourdel’i başını keserek infaz etti. Videonun yayınlanması sonrası Fransa, Cezayirli terörist grubun Fransız turist Herve Gourdel’i başını keserek infaz ettiğini doğruladı.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande açıklamasında Fransız vatandaşı Gourdel’in öldürülmesini kınadı ve durumu “zalim ve korkakça” olarak adlandırdı. Geçen hafta IŞİD’e karşı hava saldırılarını başlattıklarını belirten Hollande, operasyonlara devam edeceklerini de belirtti. Hollande BM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada da Gourdel’in kaçırılmasını barbarca bir hareket olarak adlandırdı ve terörizmin tüm dünyanın sorunu olduğunu ifade etti. Fransa’nın yasta olduğunu belirten Hollande, terörizmin sınırının olmadığını belirtti.

Kaynak: İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.