IŞİD’in 10 Yaşındaki En Genç Militanı Öldürüldü

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Ebu Ubeyde ismindeki 10 yaşındaki en genç IŞİD militanı ABD’nin Suriye’de düzenlediği hava saldırısında babasıyla birlikte öldürüldü.

‘Bağdadi’nin Aslan Yavrusu’ olarak da bilinen en genç militan için IŞİD yanlıları tarafından Ebu Ubeyde’nin anısına klipler yayınladı. Babasıyla birlikte IŞİD için savaşmak üzere Suriye’ye gelen ve burada öldürülen Ebu Ubeyde (10) ismindeki en genç IŞİD militanı için ölüm ilanı yayınladı. İlanda, “Hayattayken birlikteydik ve sonrasında da birlikte olacağımızı umuyoruz. Allah’tan seni sıkıntıların olmadığı yerde, cennette, memnuniyetle karşılamasını diliyoruz” denildi.

Sosyal medyada dün yayınlandığından itibaren 77 binden fazla izlenilen videoda 10 yaşlarında olduğuna inanılan militanın, elinde silah ve üzerinde militan kıyafeti olduğu görülüyor. Yayınlanan fotoğraflarda ise Ebu Ubeyde’nin birlikte öldüğü IŞİD militanı babasıyla fotoğrafları da yer alıyor. En genç IŞİD militanına, IŞİD örgütünün lideri Ebu Bekir El Bağdadi’ye atfen ‘Bağdadi’nin Aslan Yavrusu’ deniliyordu.

Kaynak: İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.