Gazze Şeridi’ndeki Saldırıda Ölü Sayısı Yükseldi

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nde düzenlediği saldırıda 6 Filistinli şehit olmuş, 7 Filistinli yaralanmıştı. Bir yaralının daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 7'ye yükseldi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin saldırısında Muhammed Omar Abu-Hatir isimli Filistinlinin şehit olduğunu belirtti. Kudra, daha önce yaptığı açıklamada, Noor Baraka, Mohammad El-Kara, Allaeldin Quidr, Mahmoud Musabah, Alaa Nasir Fsifs ve Mustafa Abu-Oda isimli 6 Filistinlinin İsrail güçlerinin saldırısında şehit olduğunu aktardı. İsrail güçleri bu gece Gazze’nin güneyindeki Hanyunus kentine kara ve havadan saldırılar düzenledi.

İsrail ordusundan açıklama

Öte yandan İsrail ordusundan olaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Kuvvetlerimiz, Gazze Şeridi’nde bir güvenlik operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonun ardından çatışmalar yaşandı.” ifadesi kullanıldı.

Saldırıya ilişkin ayrıntıların daha sonra paylaşılacağı belirtilen açıklamada, Gazze Şeridi yakınlarındaki Yahudi yerleşimlerinde roket uyarı sirenlerinin çaldığı aktarıldı.  İsrail basını ise Gazze Şeridi çevresinde bulunan Yahudi yerleşimcilere “sınır boyunca güvenlik gerginliği nedeniyle korunan alanlarda ve sığınaklarda kalmaları” uyarısı yapıldığını yazdı.

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman’ın bakanlığa gelerek üst düzey komutanlarla görüştüğü ifade edildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.