İstanbul Emniyet’inde Görev Değişiklikleri Devam Ediyor

 polis-gezi17 Aralık Yolsuzluk Operasyonu’nun ardından Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakub Saygılı ve her iki şubeden sorumlu İl Emniyet Müdür yardımcıları Mahir Çakallı ve Hamza Tosun görevden alınmıştı. İl Emniyet Müdürü Vali Hüseyin Çapkın‘ı da koltuğundan eden tayinler, sonraki günlerde Türkiye’nin tamamına yayıldı. Dört Bakanı koltuğundan eden yolsuzluk operasyonu sonrasındaki süreç boyunca 2 bine yakın polisin görev yeri değiştirildi.

Aralarında Pasaport Şube Müdürü Cengiz Urgancı, Yabancılar Şube Müdürü Erkan Aydoğan ve Turizm Şube Müdürü Melih Ekici’nin de bulunduğu 10 şube müdürü görevden alındı. Tayinler çerçevesinde Narkotik Şube’de görevli 90 ve Mali Şube’de görevli 37 polisin ilişiği kesildi. Çalışanların “Merkez” , “İlçe Emniyet müdürlükleri” ve “havalimanı” emrine verildiği öğrenildi.

Önceki gün de Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ergenekon Büro’nun tamamı ve teknik takip yürüten 75 polis, görevden alınmıştı. Tayin edilen ve aralarında Emniyet amiri ile komiserlerin de bulunduğu polisler, İlçe Emniyet müdürlüğü emrinde görevlendirildi.

Görevden almalar ve tayinler ile birlikte İstanbul Emniyeti sil baştan yenileniyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.