İstanbul Sahillerinde Dünya Barış Günü Kutlandı

01 Eylül 2013- Bebek sahilind barış zinciri oluşturuldu.Sosyal medyada yapılan çağrılarla organize olan birçok kişi İstanbul sahillerinde barış zinciri oluşturdu. Fotoğraf: Demet Gökoğlu
01 Eylül 2013- Bebek sahilinde barış zinciri oluşturuldu.Sosyal medyada yapılan çağrılarla organize olan birçok kişi İstanbul sahillerinde barış zinciri oluşturdu. Fotoğraf: Epoch Times Demet Gökoğlu

İstanbul’da Dünya barış günü nedeni ile çoğu semtte barış eylemleri yapıldı. Sosyal medyada yapılan çağrılarla organize olan birçok kişi İstanbul sahillerinde barış zinciri oluşturdu. Şehrin birçok sahilinde barış zinciri oluşturulmasının amacının Dünya Haklarının Barış içinde yaşaması olduğu belirtildi. En kalabalık grup İstiklal caddesinde toplandı, sloganlar ve marşlarla 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlandı.

Çoğu semtte insanlar elele tutuşarak barış zincirleri oluşturdular. Taksim’de oluşan kalabalığa polis müdahale etti ve Taksim Gezi Parkını kapatarak, parka girilmesine izin vermedi.

Eyleme katılan bir kişi, “Savaşların durması için, kan akmaması için bugün hep birlikte burada toplandık. Amacımız barış getirmek”dedi.

Beşiktaş’da bakanlık ofisi olduğu için polis o tarafta barış zinciri oluşturulmasına izin vermesi. Barış zinciri Kabataş’a doğru uzadı. Barış zincirine katılanlar genelde beyaz kıyafet giymişlerdi.

Kadıköy’de de oluşturulan barış zinciri BDP’nin mitingi ile aynı zamana denk geldi. Kadıköy’de oluşturulan zincir Yoğurt Pazarına kadar uzadı.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.