İstanbul’da AVM’ler Sırasıyla Kapanıyor

İstanbul’da Akasya, Akbatı, Nişantaşı City’s kapatılırken Ankara’daki Ankamall alışveriş merkezinde 110 dükkan kapatıldı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hükümetin virüsü gizlemesi sebebiyle tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle bazı avmlerden kapatma kararı geldi.

Akasya ve Akbatı AVM’lerin sahibi Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.;

“Dünyada ve ülkemizde devam eden üzücü gelişmeler neticesinde alışveriş merkezlerimizde faaliyet gösteren mağazaların çalışanları, ziyaretçilerimiz ve şirket çalışanlarımızın sağlığını önceliklendirerek, alışveriş merkezlerimizin faaliyetlerini geçici bir süre için durduruyoruz. Ülke olarak bu süreci en kısa zamanda atlatarak faaliyetlerimize kaldığımız yerden aynı heyecanla devam edeceğimize inanıyoruz. Gelişmelerle ilgili tüm yatırımcılarımızı bilgilendirmeye devam ediyor olacağız.”  

City’s AVM’de Kapatıldı

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) bugün öğle saatlerinde AVM’lerin kapanması yönünde tavsiye  verdiklerini açıklamıştı.

İstanbul’un Nişantaşı semtinde bulunan City’s AVM’de kapatıldı.

Ankamall 110 dükkanını kapattı

Yeni Gimat GYO da KAP’a yaptığı bildirimde, sahibi olduğu Ankamall AVM’deki toplam 350 kiracıdan 110 tanesinin koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım da kapatılma haberini duyurdu

Rönesans Gayrimenkul Yatırım da kendisine ait Optimum, Kozzy, Hiltown ve Piazza alışveriş merkezlerinin yarından itibaren geçici olarak geçici olarak kapatılacağını açıkladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.