İstanbul’da FSM ve Haliç Köprüsü’nde Bakım ve Onarım Çalışmaları Başladı

İstanbul’da 3 ay sürecek Fatih Sultan Süleyman Köprüsü’nde  ve Haliç Köprüsü’ndeki bakım ve onarım çalışmalarından dolayı İstanbul’da bu gün trafik alt üst oldu.FSM Küprüsü’nden TEM otoyolun’da trafik durmuş durumda. FSM giden tarafta da trafik durma noktasında. Emnşyet şeridi açık . Mahmutbey gişelerinden 1 saat 15 dakikada geçlebiliyorken bu gün gişelere ulaşmak 4 saati bulabiliyor.

 Haliç Köprüsünde köprünün sağ tarafında ki iki şerit trafiğe kapatılarak sağlamlaştırma çalışmaları başlatıldı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki başlatılan çalışmaların neden olduğu trafik yoğunluğundan dolayı İstanbullular’dan özür diledi.

Vali Mutlu’nun bu konudaki açıklamaları şu şekilde:

İstanbul’umuzda en çok üzerinde durduğumuz ve iyileştirmek için hep birlikte çaba sarfettiğimiz hususlardan bir tanesi, trafik akışıdır. Bu konuda yöneticilerimizin duyarlılığı oldukça yüksek halkın duyarlılığı İstanbullular’ın duyarlılığı fevkalade yüksek. Dolayısıyla burada iyi ortaklaşmamız ve sorunsuz bir şekilde trafik akışını mükemmele ulaştırmamız lazım. Bunlar bildiğimiz konular ve her türlü tedbiri de eldeki imkanlar ölçüsünde alabildiğimiz hususlardır. İdareciler olarak, şehir insanının hemşehrilerimizin hiçbir zaman sıkıntıya düşmesini arzu etmeyiz. Ama yapılması gerekli olan çalışmalar zorunluysa, bunu da mutlaka zamanında yapmamız lazım. Çünkü, zamanında yapmadığınız bu tür iyileşmeler sonradan trafik akışında büyük sıkıntılara da sebebiyet verebilir. O nedenle zamanında tedbir almak işin esasıdır. Ama bunu yaparken tabii trafik akışıyla ilgili dikkatli bir düzenleme içerisinde olmamız lazım”

Vali Mutlu’ya çalışmaların gece yapılıp yapılmayacağı ile ilgili bir soruya da hesaplamaların yapıldığını, iş verimliliği ve süratin göz önüne alınarak karayolları ve Büyükşehir, hep birlikte çalışılarak ortaya bir takvim çıkartıldığını, bu takvimin süratle ve problemsiz bir şekilde yönetilmesi konusunda çalıştıklarını ifade etti.

Köprülerde eylül ayına kadar sürecek bakım ve onarım çalışmalarında trafiğin aksamaması için alınan tedbirlerde esnek olunabileceğini, aksamalar göz önüne alınarak öngörülemeyen yeni tedbirlerle sıkıntıların giderilmeye çalışılacağını belirten vali Mutlu İstanbullular’dan özür dileyerek bu çalışmaları yapmak zorunda olduklarını ifade etti.

.

.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.