İstanbul’da Yangın Dehşeti

İstanbul’da Yangın Büyük Maddi Hasara Yol Açtı

İstanbul Bakırköy’de Akın Tekstil Firması’na ait yediemin deposunda bu sabah saat 09.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin yangın söndürme çalışmalarına katıldığı ve yangının 5 saatte kontrol altına alınabildiği öğrenildi. İstanbul’un Anadolu yakasından bile yangının dumanları gözlemlenebildi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Bölgedeki 68 tekstil atölyesinin yangından etkilendiğini ve can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu kaydetti.

Yangının çıktığı bölgede ‘‘Öyle bir Zaman Geçer Ki’’ dizisinde ‘‘Karcı Holding’’ binası ile fabrika sahnelerinin çekildiği yer de bulunuyor.

 Eskiden tekstil fabrikası olarak kullanılan Çırpıcı, Veliefendi Yolu, No: 49’daki binada saat 08.30 bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Tekstil, iplik, kağıt, kimyevi madde deposu, çakmak dolum ve üretim atölyeleri ile zemin katında yediemin deposu ve garaj bulunan binada yangın kısa sürede büyüdü. Olay yerine kısa sürede itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Saat 09.30’da depolarda patlama sesleri yükseldi. İtfaiye erlerinin binanın çatısına çıkıp yangını söndürme çalışmalarını sürdürdükleri sırada  son anda aşağı inmelerinin ardından çatı kısa sürede alevlerin içerisinde kaldı. Yetkililer depolardaki tekstil hammaddelerinin ve kumaşların yangını söndürme çalışmalarını güçleştirdiğini belirttiler.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Yangınla İlgili Açıklama

 Sabah saat 08.34 de alınan ihbarla alarma geçen İstanbul İtfaiyesi Bakırköy grubuyla  08.37’de yangına müdahale etti.  Yaklaşık 36 bin m2   alan  üzerinde kurulu olan ve içinde 80’a yakın işyeri bulunan eski fabrika binası yangınına takviye birlikler çağrıldı. Alanın geniş olması ve içinde çok sayıda yanıcı ve patlayıcı maddelerin bulunması nedeniyle yangın kısa sürede çatıya sıçrayarak genişledi. Yangın yerine kısa sürede,  12 ayrı itfaiye grubu ve su tankerleri sevk edildi. Dört ayrı bölgeden sevk edilen KOCAYUSUF, Köpük Kulesi ve 6*6*6* afet araçlarıyla müdahale ediliyor.

Bakırköy, Zeytinburnu, Fatih, Şişli, Avcılar, Başakşehir, Gazi, Seyrantepe, Merter, Mecidiyeköy, Kocasinan, Beşiktaş grupları ve Hamidiye A.ş. Katı Atık Müd., Zeytinburnu Belediyesi, Bakırköy Belediyesi’nden su tankerleri söndürme çalışmalarına katıldı.

Yangın söndürme çalışmaları 200 personel 70 araç ile devam ediyor.

Yangının çıkış nedeni Cumhuriyet Savcılığı ve Polis Olay yeri inceleme ekiplerinin araştırmalarından sonra belirlenebilecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.