İstanbul’daki Amerikan Konsolosluğu’na Silahlı Saldırı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

İstanbul’da Amerika Başkonsolosluğu binasına ateş açıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, polis kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

İstanbul İstinye’de bulunan Amerika Konsolosluğu’na kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıya polis ateşle karşılık verdi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, iki saldırgan kayıplara karıştı. Polis saldırganları yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. Olay yerine saldırganların bıraktığı tahmin edilen şüpheli paketi incelemek üzere bomba imha ekipleri bölgeye sevk edildi.

ABD KONSOLOSLUĞU SALDIRGANLARINDAN BİRİSİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İstinye’de bulunan ABD Konsolosluğu’na silahla ateş açan saldırganlardan birinin yakalandığı öğrenildi. ABD Konsolosluğu’na kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Polisle saldırganlar arasında çatışma yaşandı. Kadın saldırgan yaralı olarak ele geçirildi. İstinye’deki Amerikan Konsolosluğu’na sabah 07.00 sıralarında iki kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi. İddiaya göre, konsolosluğa yaklaşmaya çalışan iki şüpheliyi fark eden polis ile saldırganlar arasında çatışma çıktı. Çatışmada yaralanan bir saldırgan ele geçirildi. Polis olay yerinden kaçan diğer saldırganın yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı.
Saldırganların yanında bulunan şüpheli bir paket ise bomba imha uzmanları tarafından fünye ile patlatıldı.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.