İstanbul’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 87. Yıldönümü Kutlanıyor

İSTANBULİstanbul’un düşman işgalinden kurtulmasının 87. yıl dönümü kutlamaları, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen törenle başladı. İstanbul’un işgalden kurtuluşunun 87. yıl dönümü nedeniyle Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde düzenlenen törene; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Garnizon Komutanlığı vekili Korgeneral Hulusi Akar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, siyasi partileri ve çeşitli derneklerin temsilcileri ile öğrenciler, askerler ve polisler katıldı.

Törende, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Garnizon Komutanı Vekili Korgeneral Hulusi Akar ve İBB Başkanı Kadir Topbaş ile siyasi parti ve derneklerin temsilcileri Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koydu.Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

İBB Başkanı Kadir Topbaş daha sonra Anıt Özel Defteri’ni imzaladı. Başkan Topbaş, İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunu sağlayan Atatürk ve silah arkadaşlarına teşekkür etti. Topbaş, “Bize emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’ni daha ileri seviyelere taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Topbaş’ın anıt özel defterine yazdıklarını okumasının ardından tören sona erdi

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.