İYİ Parti Seçimli Olağanüstü Kongreye Gidiyor!

İstifa edeceği iddia edilen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlerin ardından kameralar karşısına geçti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, mahalli idareler seçimleri sonuçlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.
İstifa edip etmeyeceği konuşulan Akşener, yerel seçim değerlendirmesinde parti olarak seçimli olağanüstü kongre yapacaklarını söyledi.Akşener’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:
Milletimiz, şimdiye kadar kesinleşen sonuçlara göre 1 il, 23 ilçe ve 7 belde olmak üzere toplam 31 yeri İYİ Parti’ye emanet etti. Seçmenin hür iradesi ve sandıktaki oyu tartışılamaz

Milletimizin iki yumruk arasına sıkıştırılmaktan ne kadar yorulduğunu gördük. Katılım oranındaki düşüşü hiç bir siyasi görmezden gelemez. Emeklilerimiz sefalet içindeki yaşama mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi. Atanamayan öğrenmenler öğrencilerine hasret duyduklarını sandığa gitmeyerek gösterdi.

Yıllardır ekonomide yaşanan çöküşü engelleyemeyen basiretsizliğe yeter dedi. Hak yiyen hakka giren adaletsizliğe artık yeter dedi. Ülkemizi makulde buluşturma fırsatını geri tepen Erdoğan’a artık zorundasın dedi. Umarım ki artık milletin karşısında siyaset yapılamayacağını görmüştür.

Elbette ki sandıktan çıkan mesajı duymak hepimizin görevidir. İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Özeleştirilerimizi yapacağız. Milletimizin mesajını ve çizdiği istikamet doğrultusunda adımlar atacağız. En kısa sürede olağan üstü seçimli kongreyi toplayacağız.

https://x.com/meral_aksener/status/1774761375077974515?s=20

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.