İzmir Depremi Sonrası Gözaltılar

Fotoğraf : Pixabay

İzmir Seferihisar’da meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem sonrası yıkılan binaların müteahhitlerinin olduğu 9 kişi gözaltına alındı.

İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen depremde yıkılan ve ağır hasar alan binalarda meydana gelen can kaybı ve yaralanma olayları hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında Yağcıoğlu Apartmanı müteahhidi Ş.A ile fenni mesul O.A., Cumhuriyet Sitesi B ve C Blokları fenni mesulu E. İ., Yılmaz Erbek Apartmanı’ndaki market sahibi R.Y., market yapı sahibi M.Y. ile Yılmaz Erbek Apartmanı fenni mesulu N.B., Emrah Apartmanı fenni mesulu T.A., Doğanlar Apartmanı müteahhidi Ç.D. ve Rızabey Apartmanı müteahhidi H.H.Ö. soruşturma kapsamında gözaltına alındıkları öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 93’e yükseldi. Yaralı sayısı ise 994 olarak öğrenildi. 106 kişi enkaz altından sağ çıkarıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, acil yıkılması gereken ağır hasarlı 53 bina tespit ettiklerini açıkladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.