Kadir Topbaş’ın Cenaze Töreni Düzenlendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş, uzun süredir Covid19 tedavisi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi.

Covid19 nedeniyle hayatını kaybeden Eski İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın cenazesi yapılacak tören öncesi Beyoğlu Belediyesi ve İBB önünde cenaze töreni düzenlendi. . İBB’de düzenlenen tören ardından Kadir Topbaş’ın cenazesi Fatih Camii’ne getirildi. Topbaş’ın öğle vakti kılınan cenaze namazına cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılıyor.

Topbaş’ın cenazesi 09.30’da hastaneden alınarak, Zincirlikuyu Gasilhanesi’ne götürüldü. Gasilhane’den sonra cenaze Kadir Topbaş’ın Belediye Başkanlığı yaptığı Beyoğlu’na götürüldü. Daha sonra İBB’nin Saraçhane Yerleşkesi önünde cenaze töreni düzenlendi.

İBB’de düzenlenen tören ardından Kadir Topbaş’ın cenazesi Fatih Camii’ne getirildi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadir Topbaş için kılınan cenaze namazına katıldı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İBB’deki törende yaptığı konuşmada Topbaş’ın ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, tören sonunda yaptığı konuşmada, Topbaş’ı 2004 yılının Şubat ayında aynı yerden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na uğurladıklarını hatırlattı. 

“Ağabeyim” diye bahsettiği Topbaş’ın İstanbul’un yüzünü ak edecek eserleri hem ilçeye hem de kente kazandırdığını anlatan Yıldız, İstanbul’un, Kadir Topbaşı rahmet ve minnetle anacağını belirterek, “Biz kendisiyle Kasımpaşa’da, Beyoğlu’nda çalışma yaparken kendi çocukluğundaki o sokaklardaki hatıraları paylaşırdı. Bizler Beyoğlu’nda onun bıraktığı hatıralara sonuna kadar sahip çıkacağız. İsminin yaşaması için bu dönemde yapacağımız eserlere Kadir Topbaş ismini vermeyi şimdiden uygun görüyoruz.” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.