Kafasına Saplanan 13 Santimetrelik Çalıyı 6 Ay Sonra Öğrendi

Rusya’da bir kişi kafasında 13 santimetrelik çalı parçasıyla 6 ay yaşadı. Rusya’nın Yekaterinburg şehrinde yaşayan Vladimir Bitnev isimli şahıs, aşırı baş ağrısı şikayeti üzerine gittiği hastanede, kafasında 13 santimetrelik çalı parçasının olduğunu öğrendi.

Altı ay önce yazlık evindeki ahududu ağacının bakımını yapan Bitnev’in ağaçtan düştüğü sırada kafasına çalının saplandığı belirtiliyor. Kaza sonucu yerde baygın bulunan Bitnev’in kaldırıldığı hastanede 3 gün komada kaldığı öğrenildi. Doktorlar 3 gün sonra kendine gelen 60 yaşlarındaki Vladimir Bitnev’yi ‘ hiç bir şeyin yok diye ‘ taburcu etmişler.
Altı ay sonra aşırı baş ağrısı ve yanağının şişmesi üzerine hastaneye giden, Bitnev’in çekilen röntgeninde kocaman bir çalı parçasıyla yaşadığı ortaya çıktı. Doktorlara göre, çalı parçası iki milimetre daha illeri gitseydi, Bitnev görme yeteneğini kaybedebilirdi.

Doktorlar, başarılı bir ameliyatla Bitnev’in kafasındaki çalıyı çıkarttı. Kafada çıkartılan çalı parçası ameliyatı gerçekleştiren hastanenin müzesinde saklanıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.