Kaliforniya’da Yangın Sebebiyle OHAL İlan Edildi

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde kontrol altına alınamayan yangında 2 kişi hayatını kaybederken, eyalette OHAL ilan edildi.

Çarşamba günü kundaklama şüphesi ile Güney Kaliforniya’da yaşanan yangınlar sebebi ile Kaliforniya valisi Jerry Brown tarafından olağanüstü hal ilan edildi.

Kuzey Kaliforniya’da meydana gelen yangında 1 itfaiyecinin ve 1 buldozer operatörünün hayatını kaybetiği öğrenildi. Bölgede 65 yapı ciddi hasar görürken, 178 kilometrelik alanda etkili olan yangının sadece yüzde 3’ü kontrol altına alınabildi. Kaliforniya itfaiye yetkilileri, yangının hala çok aktif olduğunu ve alevlerin başka alanlara sıçrayabileceğini ifade etti.

Şu ana kadar 450 kişinin yaşadığı Keswick kasabasını yok eden yangın, 91 bin kişinin yaşadığı Redding şehrini tehdit ediyor. Güney Kaliforniya’da üçüncü güne giren ve 48 kilometrekarelik alana yayılan yangın, Idllywild bölgesinde 6 bin kişinin zorunlu tahliyesine sebep oldu. Yangına bin 200 itfaiyecenin yanı sıra havadan da helikopter ve uçaklarla müdahale edildiği aktarıldı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.