Kamu İşçilerine Ek Ödeme Tarihleri Belli Oldu

Fotoğraf:Pixabay-Poor_photographer

Kamu işçilerine bu yılki ek ödemenin ilk yarısı 14 Haziran’da, ikinci yarısı 13 Aralık’ta verilecek.

Kamu işçilerine bu yılki ek ödemelerin hangi tarihlerde yapılacağı belli oldu. İlk yarısı 14 Haziran’da, ikinci yarısı 13 Aralık’ta verilecek.

6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2024 yılında verilecek ilave tediyenin sürelerinin belirlenmesi hakkında Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, devlet ve bağlı müesseselerde çalışan işçilere 2024’te verilecek ilave tediyenin birinci yarısı 14 Haziran’da, diğer yarısı 13 Aralık’ta verilecek.

İlave tediye, kamu sektöründe çalışan işçilere, maaş sistemleri ne olursa olsun, devlet tarafından her yıl bir maaş tutarında ödenen ikramiye olarak tanımlanmasıdır. Bu ödeme, genel bütçe ve katma bütçeli kuruluşlar, devletin çoğunluk hissesine sahip olduğu şirketler ve belediyelerdeki işçi statüsündeki çalışanları kapsar.

İlave tediye, çalışanların mali güvencesini artırmak ve refah seviyelerini yükseltmek amacıyla verilmektedir. Her yıl düzenli olarak yapılan bu ödeme, çalışanların yıllık gelirlerine önemli bir katkı sağlamakta ve devletin çalışanlarına olan taahhüdünün bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.