Kamu-Sen Terör Olaylarına Karşı Kızılay’da Basın Açıklaması Yaptı

Fotoğraf: Semra Şener, The Epochtimestr

Türkiye Kamu-Sen üyeleri Kızılay’da toplanarak  terör olaylarına karşı basın açıklaması yaptı.   Son zamanlarda artan terör olaylarını  protesto eden üyeler, çevrede bulunan halkın da katıldığı saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından çeşitli sloganlar attılar. Polis  güvenlik önlemi aldı.

Türkiye Kamu-Sen  adına basın açıklaması yapan Genel Başkan  İsmail Koncuk ; ‘son günlerde artan hain terör olayları nedeniyle tüm halkımız derin bir üzüntü içindedir, hemen her gün yeni bir şehit haberi gelirken, eli kanlı örgüt gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir, milletimizin birliği için  gözyaşlarımızı içimize akıtıyor, acımızı içimize gömüyoruz ‘dedi.

İsmail Koncuk yaptığı açıklamada terör sorununun Kürt sorunu olarak tanımlanmasıyla başlayan açılım safsatasıyla devam eden süreçte Türk Hukuk tarihine kara bir leke olarak geçen Habur Olayı, Oslo görüşmeleri, bazı milletvekillerinin terör örgütünü masum gösterme çabaları ve milletvekili kucaklaşması , caniler için en büyük cesaret kaynağı oldu. Büyük Ortadoğu Projesinin fiilen hayata geçirilmesiyle bölgesel özerklik ve federalizm gibi tarafımızca asla kabul edilemeyecek taleplerini daha gür bir sesle dillendiren bu kesimlerin takındığı bu tavır bu projenin eşbaşkanı tarafından da mutlak surette incelenmelidir’ dedi.

Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk :Ülkemizde son yılların en kanlı terör olayının olduğu gün basının hiç bir şey olmamış gibi eğlence , yarışma ve magazin programlarına devam etmesi düşündürücüdür.

Terörü kazımanın tek yolunun askeri olmadığını belirten Koncuk, onların ekonomik , askeri siyasi ve toplumsal desteğinin kesilmesi gerektiğini söyledi.

Bu devletin bizim en değerli varlığımız olduğunu belirten Koncuk  , ‘Türkiye Kamu-Sen olarak bu konuda devletimizin atacağı her adımda gücümüzün yettiği kadar yanında olacağız . Bu nedenle Türk’ü ile Kürd’ü ile Laz’ı ile bu milletin birlik ve beraberlik çinde teröre karşı dimdik durduğumuzu herkese göstermeliyiz’ dedi.

Grup,  basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.