Kan Şekerini Doğal Olarak Düşüren 5 Güçlü Gıda

Amerikan Diyabet Derneğine (ADA) göre Amerika’da 25 milyon diyabetli insan var ve bunlar kan şekerini düzenleme  mücadelesi  içindedirler.  Yapılan araştırmalara göre kilo vermek istiyorsanız ya da diyabetliyseniz kan şekerini  düşüren  gıdaları tüketmelisiniz.

Bunlar nelerdir?

105192725

1-  Tarçın:  Tarçının  kan şekerini düşürmedeki etkileri geçmişte tartışılsa da Ball  State ‘de araştırmacı Jo Carol Chezem’in yaptığı araştırmalara göre sabah kahvaltısına eklenen iki çay kaşığı tarçın 2 saat içinde kan şekerini % 25 düşürüyor ve kilo vermeye yardımcı oluyor .

6 gr ,yaklaşık 2,5 çay kaşığı tarçın yoğurt, kahve, çay, meyve suları veya muffin gibi yiyeceklere eklenerek her sabah tüketilebilir. Yapılan çalışmada tarçının her sabah tüketilmesi kan şekerini düşürmeye yardımcı olduğu bulunmuş.

navy-beans

2- Fasulye :Amerikan Tıp Derneği’nin Kasım 2012 sayısında yayınlanan bir raporunda fasulye, nohut, mercimek gibi baklagillerin yüksek kan şekerini düşürdüğü belirtildi. Ayrıca yüksek  buğday lifli  yiyecekler de diğerlerine göre daha tok tutmaktadır.

yulaf

3-  Yulaf: Yulaf da bulunan beta-glukan karbonhidrat emilimini uzatır dolayısıyla kan şekerinin yükselmesini engeller.

beyaz sirke

4- Beyaz sirke: Newyork Times‘da yayınlanan bir araştırmaya göre salataya eklenecek 4 çay kaşığı beyaz sirke kan şekerinin yükselişini  % 30 azaltmaktadır.

ıspanak

5-  Ispanak: ADA’ya göre ıspanak yüksek magnezyum içerdiği için diyetlerde süper gıda olarak belirtilmektedir. Yüksek tip 2 diyabet riskini azalttığı, düşük glisemik indekse ve düşük kaloriye sahip olduğu için suçluluk duymadan tüketilebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.