Kandil Dağı’na 2’inci harekat yapıldı

Fot: FILIPPO MONTEFORTE/Getty Images

Türk Silahlı Kuvvetleri dün’de Kandil Dağı’na hava harekatı yaptı. 29 hedefe hava harekatı düzenlendi. 96 hedef topçu ateşiyle vuruldu.

Yapılan harekatla ilgili Genel Kurmay Başkanlığı’nın yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

1. Irak’ın kuzeyinde Kandil Dağı, Hakurk, Avaşin-Basyan ve Zap Bölgelerinde tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 28 hedef grubuna Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından 18 Ağustos 2011 perşembe günü sabah ve müteakiben akşam saatlerinde etkili bir hava harekâtı icra edilmiştir.

2. Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

3. Hava harekâtı ile koordineli olarak aynı bölgelerde tespit edilen 96 hedef de topçu silahları ile yoğun olarak ateş altına alınmıştır.

4. Hava harekâtı ve topçu atışlarında, bölücü terör örgütüne ait olduğu kesin olarak teyit edilen hedefler seçilmiştir. Genelkurmay Başkanlığınca daha önce de açıklandığı gibi, harekâtın planlanmasında ve icrasında bölgedeki sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gerekli hassasiyet gösterilmektedir.

5. Terörle mücadele kapsamında icra edilen faaliyetlere, askeri ihtiyaçların gereklerine göre yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla devam edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.