Karadeniz Hamsisi Balıkçının Yüzünü Güldürüyor

Fotoğraf:İHA
Fotoğraf:İHA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde balık tezgahlarında Karadeniz hamsisi bereketi yaşanıyor. Tezgahtaki yerini alan hamsi balığı 5 ila 7 liradan satışa sunuluyor.

Hopa açıklarında yakalanan Karadeniz hamsisi Karadeniz Ereğli ilçesinde tezgahlardaki yerini aldı. Hamsi balığına vatandaşların da ilgisinin yoğun olduğu belirtildi. Balığın bol çıktığı dönemlerde fiyatların 3 ila 20 lira arasında değiştiğini ifade eden tezgah sahipleri şu anda Hamsi balığı 5 ila 7 lira arasında, Çinekop 10 ila 20 lira 300-400 gram palamutlar da tanesi 5 liradan satılıyor.

Balık satışları ile ilgili olarak açıklama da bulunan tezgah sahiplerinden Şenol Sönmez “Hamsi balığı 5 ila 7 lira arasında satılıyor. Çinekop 10 ila 20 lira arasında değişiyor. Onun dışında Palamut yeniden dönüş yaptı. 300-400 gram palamutlar da tanesi 5 liradan satılıyor. Vatandaşın ilgisi şu sıralar biraz durgun gidiyor. Ya balığın satış yeri çok olduğundan ya da vatandaş bu sene balığa doydu diyelim. Yakın bir zamanda balıkçılık bitecek. Hamsi de zaten Hopa’ dan yakalanıyor. Gürcistan tarafına geçecek. Ondan sonra tutması da satması da zorlaşacak. Özellikle vatandaşların şu son haftaları değerlendirmesini bekliyoruz” dedi.

Balık tezgahı sahiplerinden Arslan açıkgöz, Adem Çetin ve Tanju Polat ise Karadeniz hamsisinin yüzlerini güldürdüğünü, 5 liraya kadar düşen hamsi fiyatlarının vatandaşlar tarafından rağbet gördüğünü söylediler

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.