Karate Federasyonu Başkanı Delihasan WFK Yönetimine Seçildi

BELGRADDünya Karate Federasyonu World Karate Federation (WKF)’nin yönetim kurulu seçimlerinde 72 delege oy kullandı. Geçerli oyların 69’undan Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın ismi çıktı. Türk karatesinin tarihi başarısı kafilede büyük sevinçle karşılandı. Bütün dünya delegasyonu Esat Delihasan’ı tebrik etti. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan Dünya Karate Federasyonu, World Karate Federation (WKF)’nin yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

İki gündür Belgrad’da büyük kulislere sahne olan seçimlerden Türkiye zaferle çıktı. Ülke olarak, uluslararası kuruluşlara temsilci sokma adına büyük önem taşıyan seçim sonuçları, kafileyi sevince boğdu. Bütün dünya delegasyonu Esat Delihasan’ı tebrik etti. Delihasan, önümüzdeki 4 yıl boyunca Dünya Karate Federasyonu’nun yönetim kurulunda yer alacak.

Asya ülkeleri ve İslam ülkelerinin bütünüyle Türkiye’yi desteklediği seçimlerde 72 delege oy kullandı. Geçerli oyların 69’undan Esat Delihasan’ın ismi çıktı. Bu büyük destek, Delihasan’ın yönetim kurulu üyeliği için fazlasıyla yetti. Esat Delihasan böylece, eski federasyon başkanı Aydoğan Çelik’ten sonra yönetim kurulu üyeliğine seçilen ikinci Türk yönetici oldu.

Türk spor teşkilatının uluslararası spor kuruluşlarında etkin yerlerde sözsahibi olma hedefine yönelik olarak, karateden dünya çapında bir adım atılmış oldu. Karate Federasyonu Başkanı ve Dünya Karate Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Esat Delihasan, elde edilen başarının önemini anlatırken, “Türk spor teşkilatımızın dünya arenasında uluslararası kuruluşlarda yer alma politikasına ne kadar önem verdiğini çok iyi biliyoruz. Biz de bu hedef doğrultusunda uzun zamandan beri yaptığımız planlı, programlı çalışmanın sonucunu bugün almış bulunuyoruz. Elde ettiğimiz başarı Türk karatesi ve Türk sporu için hayırlı olsun. Bu bir ekip çalışmasının zaferidir. Emeği geçen bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Türk karatesini bundan sonra çok daha iyi günler bekliyor.” dedi.

Bu arada, Dünya Karate Federasyonu Başkanı İspanyol Antonio Espinos ise tek aday olarak girdiği seçimlerde koltuğunu korudu.

 

TEKNİK DİREKTÖR VE HAKEMLER DE SES GETİRDİ

Öte yandan, Karate Milli Takımlar Teknik Direktörü İbrahim Erçin de World Karate Federation (WKF) Teknik Komite Üyeliği’ne seçilmişti. Erçin, teknik komiteye hazırlıklı geldiğini ve önemli projeleri hayata geçirmek için çalışacağını söyledi.

Bu arada, 20-24 Ekim 2010 tarihlerinde yapılan Dünya Karate Hakemliği Terfi Kursu’nda 3 hakemimiz önemli dereceler elde etti. Ahmet Yurdaer ve Ahmet Şan WKF Referee A Kategorisi orta hakemliği, Salih Süer de B kategorisi orta hakemliği klasmanına terfi etti. Hakemlerimizin kazandığı dereceler Türk hakemliği adına önemli birer adım olarak değerlendirildi.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.