Kardan Başkent

 

Başkentte dün sabah saatlerinden itibaren ulaşımı aksatan kar yağışı, akşam mesai çıkışında trafiğin tam bir kaosa dönüşmesine neden oldu.

Servis araçlarının çoğu trafiğe çıkamadı. Trafiğe çıkan araçlarsa yollarda mahsur kaldı. Kayan araçlar yolların tıkanmasına neden oldu. Araçların yolları tıkaması , buzlanma ve yoğun kar nedeniyle kapanan yollar yüzünden özellikle Çankaya, dikmen ,yüzüncü yıl semtlerindeki vatandaşlar araçlardan inip evlerine yürümek zorunda kaldılar.

Ankara –Konya yolu trafiğe kapandı. Eskişehir -Ankara arası yolda ulaşım güçlükle ilerliyor. Ankaranın bir çok semtinde maddi hasarlı kazalar meydana geldi. Otobüsler dolmuşlar yollarda kaldı.

Yollarda herhangi bir yol açma , tuzlama çalışmasının olmaması vatandaşların tepkisine yol açtı.

Hava sıcaklığının -6 dereceye kadar düşeceği belirtildi. Kar lastiği olmayan araçların yola çıkmamaları gerekiyor. Trafik ekipleri ayrıca zincirsiz araçların yola çıkmalarına da izin vermiyor.

Ankara valiliği yarın resmi ve özel okul ve kreşlerin 1 gün süreyle kapatılmasına karar verdi. Meteoroloji hava sıcaklığının hafta sonuna kadar eksilerde kalacağını belirtiyor. Ankara’ da kar kalınlığı 30 cm . Hava sıcaklığı -5 derece. kar yağışının hafta sonuna kadar devam edeceği bildiriliyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.