Ahmet Umur Deniz’in “Büyük İnsanlık” Resimleri

Ahmet Umur Deniz’in Büyük İnsanlık sergisinden

Karşı Sanat Çalışmalarında Ahmet Umur Deniz’in Büyük İnsanlık Resimleri Segileniyor

1960  yılında Van’da doğan  Ahmet Umur Deniz, 1980-1985 yılları arasında Güzel Sanatlar Akademisi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Neşet Günal – Neş’e Erdok Atölyesi’nde eğitim gördü.

1992 de MSÜ-GSF Resim Bölümü’ne Araştırma Görevlisi olarak girdi. Halen Aynı kurumda Yardımcı Doçent olarak çalışmaktadır.

Sanatçı, Viking Baskı Resim ödülü, Gençlik Yılı Genç Sanatçılar Öğrenci Yarışması Özgün Baskı, 2.’lik ödülü, Şeref Akdik Sanat Ödülleri Resim Yarışması ödülü , D.Y.O. Resim Yarışması Mansiyon, İ.M.K.B. Resim Yarışması, 3.’lük ödülü almıştır.  Bir çok kişisel sergi açmış ve karma sergiye katılmıştır.

Büyük boy figür çalışmaları yanında teknik olgunluğu ve ustalığı ile dikkat çeken, sanat tarihimizde şimdiden kendine bir yer edinen sanatçının son sergisindeki teması “Büyük İnsanlık” sosyal sıkıntılar ve evrensel sorunlar arasında sıkışıp kalmış bedenlerin gerçekliğini tragedya düzeyinde ele alan sanatçı çalışmaları ile tüm izleyiciyi vicdani bir muhasebeye çağırıyor.

Birçok koleksiyon ve müzede eserleri bulunan sanatçının yağlı boya çalışmalarından 27, desen çalışmalarından 40 eserini 14 Ocak 2012 tarihine kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda izlemek mümkün.

Mekan: Karşı Sanat Çalışmaları
Adres: Gazeteci Erol Dernek sokak Hanif Han No 11 Kat 3 Beyoğlu
Tel: 0212 245 71 53 -54

 

Anahtar sözcükler; sanat,resim sergisi, ahmet umur deniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.