Karşıyakalı Oyuncular Dehşet Anlarını Anlattı:”Bizi öldürmeye gelmişlerdi”

FIBA Erkekler Euro Challenge Kupası (G) Grubu’nda dün (21 Aralık) akşam Kıbrıs Rum Kesimi’nde Apoel ile yaptığı maçın ardından saldırıya uğrayan Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı oyuncuları, yaşadıkları dehşet anlarını anlattı. Olaylar sırasında parmağı kırılan kondisyoner Erdem Günak, Rumların kendilerini öldürmek istediğini söyledi.

Saldırının sadece kendisine değil, bütün kafileye yapıldığını aktaran Günak, korku dolu dakukaları şöyle anlattı: “Bize tribünlerden çok büyük taşlar, mermer parçaları, şişeler atıldı. Bana doğru gelen bir taş gördüm ve elimle kafamı korumak istedim. Taş elime geldi ve yaralandım. Soyunma odasına gitmeden, arka kapıyı kırarak koridora dolan kar maskeli, ellerinde sopalar, taşlar ve şişeler bulunan kişilerle karşı karşıya kaldık. 3 bin kişinin olduğu salonda sadece beş polis vardı. Çok şükür kurtulduk. Olaylardan sonra hastaneye bile gidemedik. Elimde ne olduğunu, burada çektireceğim filmden sonra öğreneceğim. Eğer orada 5 dakika daha kalsaydık bizi öldürürlerdi. Bu saldırı, tamamen önceden planlanmış ve organize edilmişti.”

Dehşeti yaşayan Pınar Karşıyakalı oyunculardan Birkan Batuk ise maçın bitiş düdüğüyle birlikte sahaya her yerden taş ve başka yabancı maddeler atıldığını, bıçak taşıyan iki taraftarın da kendilerini kovaladığını söyledi. Soyunma odasının girişinde elleri sopalı, coplu ve şişeli kişiler beklediğini anlatan Batuk, “Bir anda karşı karşıya geldik ama aramızda bir temas olmadı. Hiçbir polis yoktu. Bu şekilde davranmaları çok kötü.” diye konuştu. Diğer oyuncular da yaşadıkları dehşet anlarını anlatırken ölümden döndüklerini kaydetti.

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.