Karşıyaka’ya Yolculuk Konseri

Pelin Halkacı Akın 297 yıllık kemanıyla konser verecek

Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi, yine ilginç bir konsere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. “Karşıyaka’ya Yolculuk” adını taşıyan konserde, keman sanatçısı Pelin Halkacı Akın, 297 yıllık kemanıyla sahne alacak. 

Borusan Filarmoni Orkestrası başkemancısı Pelin Halkacı Akın’ın ünlü bestecilerin eserlerini yorumlayacağı müzik yolculuğunun durağı bu kez Karşıyaka olacak. Sanatçı, İstanbullu piyanist İris Şentürker eşliğinde “Karşıyaka’ya Yolculuk” içeriğiyle, 18 Aralık 2012 Salı saat 20.00’de Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesinde bir dinleti gerçekleştirecek.

Karşıyaka için titizlikle hazırlanan dinletiyi sanatçı, Borusan Holding tarafından kendisine kullanım hakkı verilen 1715 (Venedik) tarihli Fransiscus Gobetti yapımı kemanla gerçekleştirecek. Karşıyaka’da sahne almaktan çok mutlu olacağını belirten sanatçı, dinletisinde Faure, Debussy ve Ravel’den seçkin örnekleri yorumlayacak. Debussy’nin doğumunun 150. yılı olması nedeniyle programda eserlerinin yorumlanması dinletiye ayrı bir anlam katacak.

Bu yolculuğa tanıklık etmek isteyen sanatseverler, etkinlik davetiyelerini Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi’nden sağlayabilirler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.