Kartal Belediyesi Sporu Mahallelere Taşıdı

KARTALLI VATANDAŞLARIN SPORU BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE YAPMALARI İÇİN ÇALIŞAN KARTAL BELEDİYESİ'NİN BAŞLATTIĞI "SAĞLIKLI YAŞAM, BİLİNÇLİ SPOR" ETKİNLİĞİNİN İLKİ, KARTAL ESENTEPE MAHALLESİ'NDE BULUNAN MEHMET ALİ BÜKLÜ PARKI'NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. (İHA/İSTANBUL-İHA)

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün başlattığı “Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinliği Kartal’ın mahallerine yayıldı.

Vatandaşların uzman eğitmenler gözetiminde bilinçli bir şekilde spor yapmalarını hedefleyen etkinliğin ilki, Esentepe Mahallesi’nde bulunan Mehmet Ali Büklü Parkı’nda gerçekleştirildi.
Kartallı vatandaşların sporu bilinçli bir şekilde yapmaları için çalışan Kartal Belediyesi’nin başlattığı “Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinliğinin ilki, Kartal Esentepe Mahallesi’nde bulunan Mehmet Ali Büklü Parkı’nda gerçekleştirildi. Sabah 07.00 – 09.00 saatleri arasında gerçekleşen etkinliğe bölge sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlikte vatandaşların, üzerinde spor hareketlerini yapacakları ve ‘mat’ adı verilen malzeme de yine Kartal Belediyesi tarafından temin edildi. Vatandaşlara ücretsiz meyve suyu ve su ikramının yapıldığı etkinlikte 2 saat boyunca ter döken sporcuların havlu ihtiyacı da karşılandı.
Erken saatler olmasına rağmen 2 saatlik spor etkinliğine katılan vatandaşları Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt da yalnız bırakmadı. Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar ile birlikte eşofmanlarıyla Mehmet Ali Büklü Parkı’nda ter döken Yeşilyurt, sporun bilinçli şekilde yapılmaması halinde yaralanmalardan hayati tehlikeye varan olumsuzluklara yol açabileceğinin altını çizerek sporun uzman eğitmenlerin eşliğinde yapılması halinde özellikle belirli bir yaşın üstündeki vatandaşlar için daha faydalı olacağını söyledi. Yeşilyurt, 30 Temmuz Cumartesi ve 31 Temmuz Pazar günleri 07.00 – 09.00 saatleri arasında Hürriyet Mahallesi Gökkuşağı Parkı’nda etkinliğin tekrarlanacağını söyledi. 06 Ağustos Cumartesi ve 07 Ağustos Pazar günleri de yine aynı saatlerde Topselvi İbrahim Doğan Parkı’na vatandaşları uzman eğitmenler eşliğine spor yapmaya davet ettiklerini belirten Yeşilyurt, etkinliğin diğer mahallelerde de devam edeceğini sözlerine ekledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.