“Kaşıkçı Cinayetinin Emrini Selman Verdi”

ABD’de Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın bilgisi dışında işlendiğine inanmadığını ifade etti.

NBC News kanalına konuşan Graham, CIA’dan Kaşıkçı cinayeti konusunda brifing almadığını söyleyerek, “İlk günden itibaren 15 veya artık kaç kişi ise adamı Veliaht Prensin bilgisi ve emri dışında uçağa binip Türkiye’ye gidip Veliaht Prensin önemli bir muhalifini doğradıklarına inanmıyorum.” dedi.

Graham, Suudi Arabistan ve Veliaht Prens hakkında biraz bilgisi olan birinin, Kaşıkçı cinayetinin Selman’dan habersiz işlenmeyeceğini bileceğini belirterek,”Eğer Suudi Arabistan’ın yeni yüzü ve sesi o (Selman) olacaksa Krallık küresel alanda çok zor zamanlar geçirecek. Onlar (Suudi Arabistan) önemli müttefikler, ama Veliaht Prense gelince o irrasyonel, dengesiz biri ve ABD ile Suudi Arabistan ilişkilerine çok büyük zarar verdiğini düşünüyorum ve onunla bir daha asla çalışmaya niyetim yok.”açıklamasında bulundu.

Kaşıkçı cinayetinin emrini Selman verdi 

Arizona eyaletinin Cumhuriyetçi Senatörü Jeff Flake, ABD Başkanı Donald Trump’ın Suudi Arabistan’ı “muhteşem müttefik” olarak tanımlamasını eleştirerek, Kaşıkçı’nın ölüm emrini Veliaht Prens Selman’ın verdiğini ve ABD’nin eninde sonunda bu gerçekle karşı karşıya kalacağını açıkladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.