Kayakseverler Uludağ’da ‘Tek Kart’ Sistemi ile Gönülerince Kayacak

BURSATürkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Bursa Uludağ’da bu yıl devreye sokulan ‘Tek Kartlı Turnike Sistemi’ kayak severlere büyük kolaylık sağlayacak. Sistem ile kayak severler tek kartla tüm telesiyej ve teleskilerden yararlanabilecek. Kaldıkları otelden kartı temin eden vatandaşlar dağdaki 17 tesisin telesiyejini gün içince 5 saat boyunca kullanabilecek.

Kayak Öğretmenleri Derneği Başkanı Ahmet Kıbıl, tek kart sisteminin Uludağ’da alınan en önemli kararlardan biri olduğunun belirterek, sistem sayesinde dağda yaşanan kayıplarında önüne geçileceğinin altını çizdi. Tek kart sisteminin kullanım rahatlığının yanı sıra, misafirlerin kullandıkları pistler ve kullanım sürelerinin kaydının tutulmasından dolayı güvenlik açısından da kaybolmaların önlenebileceğini anlatan Ahmet Kıbıl, şöyle konuştu;

“Avrupa’da uygulanan bu sistem Türkiye’de yalnızca Erzurum Palandöken’de uygulanıyordu. Bu yıl Otelcilerin aldığı kararla Uludağ’da uygulamaya konulan bu sistem ile hem turistler daha rahat kayma imkanı bulacak, hem de kayak severlerin buraya ilgisi artacaktır.”

Tek kart sisteminin kayak severlere ücret kolaylığı sağlayacağını kaydeden Kıbıl, “Uludağ’da bütün tesislerin mekanik sistemlerinde geçerli olacak tek kart sistemi ile bütün teleski ve telesiyejleri kayak severler kullanabilecek. Günlüğü 30 TL olarak belirlenen tek kart sistemi kayak severlerinde masrafını azaltacak. Çünkü daha önce bir doyasıya kayabilmek için kayak severler günlük 100 – 150 TL para vermek zorunda kalıyordu.” dedi.

Kayak öğretmenleri olarak büyük sıkıntılar yaşadıklarına dikkat çeken Ahmet Kıbıl, Uludağ başta olmak üzere ve kayak merkezleri konusunda alınacak kararlarda kendilerinin de dikkate alınmasını istedi.  

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.