Kayıp AirAsia Uçağına Ait Enkaz ve Cansız Bedene Ulaşıldı  

Endonezya medyası su yüzeyine çıkan ceset, bavul, uçak enkazı ve cankurtaran yeleği görüntülerini ekranlara yansıttı. (İHA)
Endonezya medyası su yüzeyine çıkan ceset, bavul, uçak enkazı ve cankurtaran yeleği görüntülerini ekranlara yansıttı. (İHA)

Endonezya’nın Surabaya Adası’ndan Singapur’a giderken kaybolan AirAsia uçağının arama çalışmaları sırasında Borneo Adası yakınlarında enkaza ve birkaç cansız bedene ulaşıldı. Yetkililer parçaların kayıp AirAsia uçağına ait olduğunu teyit etti.

AirAsia uçağını arama çalışmalarının üçüncü gününde birkaç kişinin cansız bedenine ulaşıldığı açıklandı. Aynı bölgede yapılan aramalarda acil durum kaydırağı, uçak kapısı ve can kurtaran yeleğine benzeyen nesnelerin de görüldüğü ifade edildi.

Endonezyalı Milli Arama Kurtarma Ekibi Başkanı Yusuf Latif, Endonezyalı yetkililerin ülkenin Pangkalan Bun bölgesinden yaklaşık 170 kilometre açıklarında beyaz, kırmızı ve siyah bazı nesnelere gördüklerini bildirdi. Latif, bu nesnelerin uçağın bulunması yönünde oldukça önemli olduğunu kaydederek, soruşturma tamamlanana kadar herhangi bir detayın verilemeyeceğini bildirdi. Arama kurtarma çalışmaları kapsamında en az bir helikopterin denizin yüzeyinde tespit edilen nesnelerin toplanması için bölgeye sevk edildiği kaydedildi.

Bir Endonezyalı sivil havacılık yetkilisi ise, görülen parçaların kayıp AirAsia uçağına ait olduğunu teyit etti. Sivil Havacılık yetkilisi Agus Dwi Putranto muhabirlere yaptığı açıklamada “10 büyük obje ve bir sürü küçük beyaz objeler tespit ettik ancak bunların fotoğraflarını çekemedik. Bölge, uçağın radardan çıkmadan önceki  konumundan 10 kilometre uzakta” dedi.

Endonezya medyası su yüzeyine çıkan ceset, bavul, uçak enkazı ve cankurtaran yeleği görüntülerini ekranlara yansıttı.

Kayıp Malezya uçağı AirAsia yolcularının yakınları Surbaya’daki Juanda Uluslararası Havalimanı’nda kurulan kriz merkezinde biraraya geldiler. Aile yakınları, televizyon ekranlarında Java denizinde yüzen parçalar ve cansız bedeni görünce yıkıldılar. (MANAN VATSYAYANA/AFP/Getty Images)
Kayıp Malezya uçağı AirAsia yolcularının yakınları, televizyon ekranlarında Java denizinde yüzen parçalar ve cansız bedeni görünce yıkıldılar. (MANAN VATSYAYANA/AFP/Getty Images)

AirAsia yolcularının yakınları Surbaya’daki Juanda Uluslararası Havalimanı’nda kurulan kriz merkezinde biraraya geldiler. Aile yakınları, televizyon ekranlarında Java denizinde yüzen parçalar ve cansız bedeni görünce yıkıldılar.

Endonezya’nın Surabaya Adası’ndan Singapur’a giden yolcu uçağında 162 kişi bulunuyordu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.