Kayseri’deki Kayıp Çocuklara Trajik Bir Şekilde Ulaşıldı

Kayseri’nin Talas ilçesinde Yaklaşık 1,5 yıl önce Şeker Bayramı’nda şeker toplamak için evlerinden ayrılan ikisi kardeş, üç çocuktan haber alınamamıştı. Kayseri emniyeti kurduğu özel bir ekiple çok geniş çaplı bir araştırmanın sonucuna acı bir şekilde ulaştı.

Çocukların bulunması ve olayın aydınlatılması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü asayiş Daire başkanlığı bünyesinde Kayseri’de bu olayla ilgili görev yapmak üzere bir daire başkan yardımcısı başkanlığında sekiz personelle bir ekip oluşturulup dört aylık bir çalışmanın sonucunda olay aydınlatıldı.

Olayla ilgili yapılan çalışmaların sonucunda U.V.G isimli bir zanlının yakalandığını ve yapılan sorgulamada çocukları öldürüp Yozgat’ın Çayıralan ilçesinde gömdüğünü itiraf ettiği açıklandı.

Ahmet Tuna Tekin, kardeşi Dilruba Tekin ve mahalle arkadaşları Türkan Ay’ın kaybolmasıyla ilgili soruşturmayı yürüten ekibin gözaltına alınan şahısın verdiği bilgiler doğrultusunda, çocukların cesetlerinin bulunduğu Yozgat’ın Çayıralan ilçesine bağlı Yahyasaray köyü yakınında bulunan Yahyasaray barajı kenarında yapılan kazı çalışmaları tamamlandı. Çocuklara ait olduğu sanılan kemik ve giysi parçaları bulunarak, kimlik tespiti için Ankara ve Kayseri adli tıp kurumuna gönderildi.

1,5 yıldır çocukların ailelerinin kararan umutları her sabah doğan güneşle aydınlanmış ve içlerinde taşıdıkları küçücük bir umut aldıkları bu haberle büyük bir acıya döndü.

Bu tür olaylar insanlarda paranoya yaratabiliyor. Olayın insanlık adına sığabilecek hiç bir izahı yok. Psikiyatrlar hangi tespitleri ve tanımlamaları yaparlar bilemiyoruz. Bunu yapanın insani doğası yok olmuş zavallı bir yaratık olabileceğini söyleyebiliriz.

Yoruma kapalı.