Kılıçdaroğlu, 128 Milyar Dolar Hakkında Açıklamada Bulundu

Kılıçdaroğlu, “128 milyar dolarla ilgili açıklama doğru bir açıklama değil.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray programları kapsamında kent merkezindeki esnafı ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, yaklaşık 10 gün önce vefat eden 1994-1999 yıllarında Aksaray Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Er’in de ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Bir restoranda testi kebabı kıran Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

KAYIP 128 MİLYAR DOLAR

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin “Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelttiğiniz sorulara cevap verdi, özellikle Merkez Bankası’ndaki 128 milyar doların nereye gittiği konusunda ‘piyasalardaki dalgalanmayı önlemek amacıyla’ kullanıldığını söyledi. Siz bu yanıt karşısında ne söylemek istersiniz?” şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

“128 milyar dolarla ilgili açıklama doğru bir açıklama değil. Kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir açıklamadır. İnat etti, damadı getirdi, 128 milyar dolar toz oldu gitti. Mademki dengelemek için kullanmış, esnafta yok, çiftçide yok, emeklide yok. Hiç kimsede yok, nerede bu para? Nereye gittiğini çıksınlar millete bir açıklasınlar. İnatla devlet yönetilmez. İnatla azim arasındaki fark akıldır. Devlet akılla yönetilir, devlet mantıkla yönetilir, devlet bilgiyle yönetilir, devlet birikimle yönetilir. İnatla ‘Ben devleti böyle yöneteceğim.’ Hangi inat Allah aşkına. Senin inadın dolayısıyla 128 milyar dolar yok oldu. Senin inadın dolayısıyla 10 milyondan fazla işsiz var bu ülkede. Senin inadın dolayısıyla esnaf bugün kan ağlıyor. Sen oturuyorsun, partinin kongrelerini yapıyorsun. Sosyal mesafe sıfır, lebaleb dolu. Esnafa gelince ‘Aman ha Kovid gelir.’ Kimin yüzünden? Bir inat yüzünden. Sen inat edip Kanal İstanbul’u yapacağına inat edip işsizlere, esnafa çare olsana.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.