Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’a 10,000 Lira Manevi Tazminat Daha Ödeyecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisini kalpazanlıkla suçlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde açılan davada 10 bin lira manevi tazminat davası daha kazandı. Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ı Erzincan’da katıldığı mitingde ‘kalkapazanlıkla’ suçlamıştı.

Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davaya tarafların avukatları katıldı. Mahkeme hakimi Mustafa Çakmak, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a yasal faiziyle birlikte 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi. Kılıçdaroğlu’nun, 8 Ağustos 2010 tarihinde, Erzincan’da düzenlenen mitingde Başbakan Erdoğan’a yönelik şu ifadeleri kullanmıştı: “Ben Erzincanlıların Kemaliyim, ben halkın Kemaliyim. Ama Allah’a çok şükür kimse bize kalpazan Kemal diyemez, ihaleye fesat karıştıran Kemal demiyor. Biz alnımız ak, yüreğimiz temiz halkın karşısına çıkıyoruz. Recep Bey gibi değiliz biz.”

ÖNCEKİ GÜN DE 10,000 TL KAZANMIŞTI

Başbakan Erdoğan, önceki gün de, Kılıçdaroğlu’ndan iki farklı davadan toplam 10 bin TL manevi tazminat kazanmıştı. Kılıçdaroğlu, 26 Temmuz 2010 tarihinde Ordu’da katıldığı mitingde, ”Dubai’de Ali Babacan attığı imzayla Türkiye’ye ihanet etti mi etmedi mi? O senin bakanın değil mi? Sen 1 milyar dolara ülkeyi pazarlamaya kalkıyorsun sonra kalkıp ihanetten bahsediyorsun. Sen ülkeye ihanet ettin, ülkeye” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan ile dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt arasındaki Dolmabahçe Sarayı’ndaki görüşmelerle ilgili bir televizyon kanalındaki iddialarıyla ilgili 4 bin TL manevi tazminat davasına hükmedilmişti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.