Kılıçdaroğlu Erzin’e Yapılacak Termik Santral için:”Onların derdi insan değil, onların derdi rant.”dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümeti eleştirerek, ‘’Biz yapılan yanlış yasalarla katillerin serbest bırakılmasını istemiyoruz.” dedi.
Kılıçdaroğlu, Hatay’ın Erzin ilçesinde düzenlenen 1. Uluslararası Narenciye Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı.
Kılıçdaroğlu, Erzin Kaymakamı İskender Yönden, AK Partili Belediye Başkanı Kasım Şimşek ve ilçe örgütü tarafından karşılandı. Narenciye festivalinde standları gezen Kılıçdaroğlu, burada kendisine ikram edilen mandalina eliyle soyarak yedi.
AK Partili belediyenin festival için bastırdığı kaşkollardan hediye edilen Kılıçdaroğlu, Erzin’de kaldığı sürece kaşkolu boynundan çıkartmadı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Erzin’de 7-8-9 Ocak tarihleri arasında düzenlen 1. Uluslararası Narenciye Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı. Erzin halkının yoğun ilgisiyle karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretinde ilk olarak Erzin’in kurtuluşunun 89. yıldönümü törenlerine katıldı.
CHP lideri, Cumhuriyet Meydanında yapılan törenin ardından narenciye festivali için açılan standları gezdi. Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in de katıldığı ziyarette Kılıçdaroğlu’na ilgi oldukça yoğundu. Halkın sevgi gösterileri arasında standları dolaşan CHP lideri, girdiği standlarda bölgenin ana geçim kaynağı olan portakal ve mandalina gibi narenciye ürünlerinin de tadına baktı.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci durağı Erzin CHP teşkilatı oldu. Kılıçdaroğlu, İlçe binasında partilerine yeni katılan üyelere rozetlerini taktı. CHP’ye yeni katılan 90 yaşındaki kadına rozetini takan CHP lideri, kadının ellerinden öptü. Kılıçdaroğlu daha sonra parti binasının balkonuna çıkarak Erzinlilere hitap etti.
Kılıçdaroğlu’nun gündeminde son günlerdeki tutuklulara af konuları yer aldı.
CHP lideri, ‘’Biz yapılan yanlış yasalarla katillerin serbest bırakılmasını istemiyoruz. Toplumun vicdanının rahatsız olmamasını istiyoruz.’’ ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu, ‘’Erzin narenciyenin başkentidir, bunu hak ediyor. Bunu hak ediyor ama narenciye üreticisi alınterinin karşılığını alabiliyor mu?.’’ diye sordu.

BENİM ADIM KEMAL, BEN BULURUM
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da seslendi. Kılıçdaroğlu, ‘’Biz çifçiye mazotu ÖTV’siz vereceğiz, fiyatını yarı yarıya düşüreceğiz dediğimiz zaman birilerinin yüreği hop hop ediyor. Parayı nereden bulacaksınız diyor. Kurultayda söyledim, şimdi de Erzin’de söylüyorum. Recep Bey unutma, benim adım Kemal, ben kaynak bulurum.’’ dedi.
Erzin’in Burnaz sahiline kurulacak termik santrallere de değinen Kemal Kılıçdaroğlu, ‘’Erzin’in Allah vergisi bir doğal güzelliği var. Erzin’in denizi var, narenciye bahçeleri var. Şimdi diyorlar ki oraya termik santral yapacağız. Allah aşkına bula bula bula şu Allah’ın güzel tabiatına mı yapıyorsunuz siz. Başka yer bulamadınız mı Türkiye’de? Çünkü onların derdi insan değil, onların derdi rant. Onların ki rant, bizim derdimiz sizlersiniz. Biz sizlerinizin dertlerinizi çözeceğiz.” şeklinde konuştu

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.