Kılıçdaroğlu: İzmir İle İlgili Kararı MYK Verecek

İZMİR- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir İl örgütünün istifasının ardından yönetimle ilgili kararın Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından verileceğini söyledi. Balıkesir programı için İzmir’e gelen Kılıçdaroğlu, Adnan Menderes Havalimanı’nda partililerin sloganlarıyla karşılandı.
Kılıçdaroğlu, Balıkesir’in bazı ilçelerini kapsayan programı için gece saatlerinde İzmir’e geldi. Kılıçdaroğlu’nu Adnan Menderes Havalimanı’nda çok sayıda partili ellerinde pankartlarla bekledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başta olmak üzere ilçe belediye başkanları tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, kalabalık yüzünden yürümekte zorlandı.

Kılıçdaroğlu’na, istifa eden CHP İzmir il yönetimi yerine gelecek yönetimin belirlenmesi konusunda bir çalışma olup olmadığı soruldu. Kemal Kılıçdaroğlu, “Görevlendirmelerle ilgili herhangi bir belirleme yok. Bunun gereğini partinin yetkili organları, yani MYK gerekeni yapacaktır” diye cevap verdi. İstifa edenlere şükran borçlu olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Önümüzdeki süreç içinde atamalar yapılacak. CHP iktidar koşusuna, bıraktığı yerden devam edecektir. Biz, geçmişte hizmet veren arkadaşlara ve bundan sonra da hizmet verecek arkadaşlara şükran borçluyuz” dedi.

İzmir’e ilk ziyaretinin 9 Eylül’de gerçekleşeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, aracına binmek için yoğun kalabalık arasında ilerlemekte zorlandı. Kılıçdaroğlu’nunun araca binmesinin ardından partililer sloganlar atmaya başladı ve önünü kesti. Sık sık önü kesilerek slogan atılan aracın çıkması için polis ekipleri bir hayli uğraştı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, geceyi geçirmek üzere İzmir’in Dikili ilçesine gittiği öğrenildi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.