Kılıçdaroğlu Kendisine Yönelik Tehdtilerin Olduğunu Belirtti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Belediye başkanlarının hizmet vermesi halinde o kentte yaşayanların rahat edeceğine işaret eden Kılıçdaroğlu, “Yatırımlarımızın altında kaça mal oldukları yazıyor. Dikkat edilmeyen bir ayrıntı. Ancak bu demokrasinin temelini belirleyen ayrıntıdır. Bu, iyi ahlakı, harcadığı paranın kendisine değil de vatandaşa ait olduğunun bilinciyle yapılan bir çalışmadır. Hangi yatırımı kaç paraya yaptın? Biz bunu yakalayabilirsek, ödediğimiz verginin hesabını sorabilirsek, o zaman bu ülkeye gerçek anlamda demokrasi gelmiş olur” dedi.

“Elektrik, doğal gaz faturaları katlanarak gelecektir”

Vatandaşların ekonomik sıkıntılarının olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, özellikle girdi fiyatlarının yüksekliğinden şikayet edildiğini bildirerek şunarı söyledi:

“Önümüzde bir kış var. Allah fakire, fukaraya yardım etsin. Elektrik, doğal gaz faturaları katlanarak gelecektir. Vatandaşlar nasıl ödeyecek? Vatandaş güçlükle geçiniyor. Hükümete ‘Karakış Fonu’ kurun çağrısında bulundum. Bu fonla vatandaş en azından bu kışı rahat geçirsin. Vatandaş adına bu çağrıda bulundum. Bu çağrıyı yapmazsak siyaseten görevimizi yapmamış oluruz. Muhalefet olarak ‘Batsınlar, daha fazla mağdur olsun, vatandaş belki onlara oy vermekten vazgeçebilir’ şeklinde konuşmak istemiyorum. Böyle bir kolaycılığı asla düşünmedim. Hafızamın hiçbir yerinde de yok.”

Mutfakta, ısınmada kullanılan doğal gazdan kış aylarında vergilerin kaldırılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, “Fakir fukaradan vergi almayın. Asgari ücretliler için doğal gazda ve elektrikte daha düşük bir fatura, belli bir rakamın üstüne çıktıktan sonra daha yüksek bir fiyat uygulayabilirsiniz. Ne kadar iyi niyetlerle yol gösteriyoruz kendilerine. Her geçen gün vatandaşın sırtındaki yük ağırlaşıyor” dedi.

“Bana yönelik tehditler var. Hiç ama hiç umurumda değil”

Son zamanlarda siyasette sertleşme olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik tehditler olduğunu kaydederek şunları söyledi:

“Bana yönelik tehditler var. Hiç ama hiç umurumda değil. Benim en büyük güvencem, bu ülkenin saygıdeğer insanları. Çünkü ben hiçbir ayrım yapmadan insanlara hizmet etmek istiyorum. Ülkeme hizmet etmek ve itibarını arttırmak istiyorum. Terörle mücadele edilecekse, mücadeleyi ülkenin saygıdeğer polisleri, şanlı şerefli askerleri yapar. Yabancı askerler gelecek Türkiye’de terörle mücadele edecek. Bana diyorlar ki, ‘Buna evet de’. ‘Evet’ dersek cumhuriyete ihanet etmiş oluruz. Bu ülkenin topraklarına yabancı postalların basmasını istemem.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.