Kılıçdaroğlu Kırıkkale’de Kimsesiz Çocukları Ziyaret Etti

KIRIKKALECHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile akşam saatlerinde Kırıkkale Çocuk Esirgeme Yurduna geldi. Kılıçdaroğlu, burada Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü Kırıkkale Çocuk Yuvası Müdür Yardımcısı Ataman Sümer ve yurtta kalan çocuklar tarafından çiçeklerle karşılandı. 8-12 yaş arası çocuklarla basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyarette çocuklara çikolata ve çeşitli hediyeler verildi. Kurban Bayramı öncesinde yapılan ziyarette çocukların duygu ve düşünceleri paylaşıldı. Ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularına yanıt vermeyen Kılıçdaroğlu “Çocuklarımız son derece mutlular, öğretmenlerini kutluyorum. Ama size bir de sır vereyim, öğrencilerimizin, çocuklarımızın büyük bir kısmı Galatasaraylı.” dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Kırıkkale Bağlarbaşı mahallesine geçerek Diker Ailesini ziyaret etti. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmede aile reisi Bilal Dinçer’in sorunlarını ve isteklerini dinledi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu son olarak Yenimahalle semtine geçerek Düğeroğlu Ailesini ziyaret etti. Çiftçi olan Recep Düğeroğlu’nun tarım alanında yaşadığı sorunları dinleyen Kılıçdaroğlu, hükumetin tarım alanında zayıf kaldığını söledi. Bir ülkenin gelişmesi için tarıma ihtiyaç duyduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, hükumetlerin tarıma yeteri kadar değer vermemelerinin ülkeyi geriye götürdüğünü belirtti. Evin bahçesinde Düğeroğlu ailesi ile hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçdaroğlu ve Tekin, daha sonra yol kenarında bulunan minik çocukları kucağına alarak sevdi. Kılıçdaroğlu şehirden ayrılmadan önce kendisine balkonlardan izleyen vatandaşları selamladı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.