Kılıçdaroğlu, Mubarrem İnce İle Bir Araya Geldi

Fotoğraf: CHP Basın Bürosü

Cumhurbaşkanı adayı  Kemal Kılıçdaroğlu ile Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Memleket Partisi Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

29/03/2023 tarihi, saat 17:00 da Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı  Kemal Kılıçdaroğlu ile Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Memleket Partisi Genel Merkezi’nde bir araya geldi.


Görüşme öncesi Memleket partisi önünde bazı yurttaşların ”Sayın İnce,oyları bölmeyin , lütfen çekilin” dövizleri taşıdığı dikkat çekti.Görüşme sonrası Kemal KIlıçdaroğlu ve Muharrem İnce ortak basın açıklaması yaptı.

Fotoğraf: CHP Basın Bürosu


Ortak açıklamada konuşan Kemel Kılıçdaroğlu şunları söyledi:


“Bizi kabul ettiği için teşekkür ederim. Doğal olarak deprem bölgesi olmak üzere pek çok sorunu görüştük. Yaşanan sorunlarla ilgili çözümleri de ifade ettik. Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz. Sorunları masaya yatırmak, çözümler üretmek benim ve Sayın İnce’nin görevi”dedi.

Yapılan basın açıklamasında Muharrem İnce’ye Yöneltilen ”Adaylıktan çekilecek misiniz” sorusuna”Hayır öyle bir şey demedim”yanıtı verdi.Muharrem İnce sözlerine;
“Siyasette ittifaklar olmalıdır ama menfaat değil ilke ittifakı olmalıdır. Bizim ilkelerimiz nettir. Atatürk’ü tartıştırmayız. Teröre karşı mesafeliyiz. Bu duruştan asla taviz vermeyiz. İlkeler etrafında bu memleketi ayağa kaldırabiliriz. Bu Erdoğan gitmelidir. Bu Erdoğan yorgundur, kibirlidir. Akla, bilime, hukuka inanmamaktadır. 5 dakika dahi bu ülkeyi yönetmemelidir. Bu konuda da her tür görüşümüzü açık, net bir şekilde ifade ediyoruz. Sayın Genel Başkan’a da geldikleri için çok teşekkür ediyoruz. Sayın Genel Başkan’a teşekkür ediyoruz. Biz döne döne Köroğlu gibi savaşıyoruz. Bütün PKK’lılar, kaçak FETÖ’cüler, herkes ateş ediyor bize sağdan soldan. Biz de Köroğlu gibi döne döne vuruşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Daha sonra Twitter hesabından da bir paylaşım yapan Muharrem İnce, “Bugün Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Memleket Partimizde ağırladık. Bizde misafir hoş geldin diyerek karşılanır, nazik bir şekilde ağırlanır ve güle güle diyerek uğurlanır. Bu durumu başka yerlere çekmeye çalışmak Kemal Bey’e ve bana karşı saygısızlıktır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.