Kılıçdaroğlu;”Başbakan artık istediği televizyon kanalında istediği programı yasaklatabilecek. Padişah mısın sen…”

Fot:timeturk.net

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a RTÜK Yasası’nda verilen yetkiyi eleştirerek, “Başbakan artık istediği televizyon kanalında istediği programı yasaklatabilecek. Padişah mısın sen kardeşim? Bu yetkiyi nereden alıyorsun sen?” diye sordu. Kılıçdaroğlu, “4. Murat’ta bile böyle yetki yoktu.” dedi.
Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, hükumetin ‘3Y’ ile mücadele edeceği yönünde vaadlerde bulunduğunu belirterek, “Yasaklarla mücadele edeceklerdi. Geçen hafta Parlamento’da RTÜK Yasası görüşüldü. Başbakan’a bir yetki verildi. Başbakan artık istediği televizyon kanalında istediği programı yasaklatabilecek. Padişah mısın sen kardeşim? Bu yetkiyi nereden alıyorsun sen? Bu yetkiyi sana veren AK Parti’nin milletvekilleri hiç düşünmüyorlar mı? Siz yasaklarla mücadele etmek için geldiniz. Şimdi yasağı savunan ‘yasakçıbaşı’ çıktı karşımıza… Başbakan işi gücü bırakacak artık, -zaten bırakmıştı- televizyon kanallarını izleyecek. Beğenmediğini açacak telefonu ‘şunu iptal edin kardeşim, şu programı yasaklayın’. 4. Murat’ta bile böyle yetki yoktu.”

“TÜRKİYE’Yİ YASAKLAR ÜLKESİ HALİNE GETİRDİLER”
Kılıçdaroğlu, “Sözde yasaklarla mücadele edip, Türkiye’yi yasaklar ülkesi haline getirdiler. Telefonla konuşamıyorsunuz, yasak! Bir şey söyleyemiyorsunuz, yasak! Sanayici bir şey mi söyledi, hemen iki denetim elemanı, hemen cezalar. Medyada bir şey mi oldu, gönderin denetim elemanlarını, yükleyin cezaları, nefes alamasınlar. Şimdi biz yolsuzlukları dile getirdik, onlarca tazminat davası açıldı. Sanıyorlar biz korkacağız. Bizim yüreğimiz var, biz korkmayız, biz mücadele edeceğiz.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.