Kılıçdaroğlu”Cumhurbaşkanı’nın Diyarbakır ziyaretinden büyük memnuniyet duydum”

ANKARA-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Diyarbakır ziyaretini olumlu buldu. Cumhurbaşaknı Gül’ün, Diyarbakır’da sevgi gösterileri ile karşılandığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı sevgi gösterileri ile karşılandı. Bundan da son derece memnunum.” dedi
    CHP lideri Kılıçdaroğlu, eşi Sevim Kılıçdaroğlu ile birlikte İstanbul’dan Ankara’ya gelirken Eseneboğa Havalanı’nda basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Diyarbakır ziyaretine ilişkin değerlendirmesinin istenmesi üzerine “Gayet iyi oldu. Sayın Cumhurbaşkanı Driyarbakır’a gitti. Sevgi gösterileri ile karşılandı. Bundan da son derece memnunum.” ifadesini kullandı.
    CHP lideri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Gül’ün ziyaretine yönelik sert eleştirilerinin hatırlatılması üzerine, “Sayın Bahçeli eleştiri yapabilir. Ona da saygı göstermek lazım.” demekle yetindi.
    Kılıçdaroğlu, Deniz Fenere davası ile ilgili 3 savcının görevlendirilmesine ilişkin ise şunları söyledi: “Ben grup başkanı olduğum dönemde o zaman Adalet Bakanı Sayın Mehmet Ali Şahin idi. Deniz Feneri davasında savcıların sağlıklı bir soruşturma yürütebilmeleri için Almanya’ya gitmelerini ifade etmiştim. Kendisi de bana böyle bir talep gelirse bunu süratle gerçekleştirebileceklerini söylemişlerdi. Ancak şimdi hareket ediyorlar. Bir hayli gecikme var. Zaten Deniz Feneri davasını takip ediyoruz. Ama gecikmeden de büyük kaygı duyduğumu da ifade etmek isteri.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.