Kılıçdaroğlu’ndan ‘Tezkere’ Açıklaması

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gençli Kolları Kurultayı’nda, “Bürokratlar, sakın ola ki kanunsuz hiçbir işlemin altına imza atmayın.” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gençlik Kolları Kurultayı’nda konuştu.

Konuşmasında “Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığının tehlikede” olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Suriye tezkeresine ‘hayır’ dedik, elbette doğrusunu yaptık. Kendi ülkemizde yabancı askerlerin gelmesini istemiyorsak zaten tezkereye hayır demek zorundayız, biz Kuvayi Milliyeciyiz” diye konuştu. 

CHP lideri, partisinin Meclis’te kabul edilen Irak ve Suriye tezkerelerine “hayır” oyu vermesini de şu ifadelerle açıkladı:

“Daha önce gelen tezkerelere evet demiştik, ne oldu, ne yaptılar? Evet dedik de ne yaptılar. Beklentilerimizi karşıladılar mı?  33 askerimiz şehit edildiğinde hesabını sormak yerine gittiler başka egemen gücün liderinin kapısında dakikalarca beklediler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak benim ağırıma gidiyor. Süleyman Şah türbesini kaçıranları tarih affetmeyecektir, siz de affetmeyecektir. Halkın iktidarında ilk bir hafta içinde Süleyman Şah Türbesi ve bayrağımız oraya gidecek, bedeli ne olursa olsun. Bürokratlar, sakın ola ki kanunsuz hiçbir işlemin altına imza atmayın. Fakir fukaranın vergilerini birilerine peşkeş çekenleri bürokraside tutmayacağım. Geliyor gelmekte olan…  Bu ülkeye huzuru ve barışı getireceğim, kararlıyım.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.