Kılıçdaroğlu ”Sadece Milletimin Önünde Diz Çökerim”

Kılıçdaroğlu Hakkında Verilen Fezleke İle İlgili Açıklama Yaptı

Kılıçdaroğlu fezdeke ile ilgili açıklama yaptı

Ankara’da bu gün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında verilen ‘‘Fezleke’’ gündemi vardı. Silivri Başsavcısının hazırlamış olduğu fezleke CHP’yi ayağa kaldırdı ve Kılıçdaroğlu, hakkında verilen fezleke ile ilgili açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun ‘Silivri bir toplama kampıdır’ sözleri üzerine savcıların fezlekeyi hazırladıkları belirtiliyor.

Meclis’de CHP grubunda bugün tarihi fezleke oturumu yapıldı. CHP Grup Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi’nin açtığı grup toplantısında CHP’li 134 milletvekili Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek verdiler. Akif Hamzaçebi’nin okuduğu, Kılıçdaroğlu’nun hakkında soruşturmaya neden olan sözlerini diğer milletvekilleri ve salonda bulunanlar hep bir ağızdan tekrar ettiler. Bu sırada Kemal Kılıçdaroğlu’nun duygusal anlar yaşadığı gözlemlendi.

Fezleke oturumuna Deniz Baykal, Haluk Koç, Gülsüm Bilgehan’ın da aralarında bulunduğu 13 milletvekili grup toplantısına katılmadı.

Daha sonra grubuna seslenen Kılıçdaroğlu, Silivri başsavcısının kendisi hakkında hazırlamış olduğu ‘Fezleke’ ile ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, ‘‘Dokunulmazlığımın kaldırılmasıyla ilgili  fezleke hazırlamışlar. Suçum adil yargılamaya müdahale etmekmiş. Bunların adil yargılaması basılmamış  kitabı toplatıp, yazarını içeriye atmaktır. Bunların yargılaması Deniz Feneri’nin yargılamasıdır. Dilekçem buradadır. Toplantıdan sonra göndereceğim. Ben korkuyla siyaset yapanlardan değilim. Halkı için yola çıkanların korkusu olmaz. Dilekçem burada kaldırın dokunulmazlığımı! Ben sizin özel yetkili mahkemelerinizden korkmam. Siz kime diz çöktürmeye çalışıyorsunuz. Ben sizin ağababalarınızdan da çekinmem. Ben sadece kendi milletimin önünde eğilirim. Beni hapse atmak değil darağacına da çıkarsanız yine bildiklerimi söyleyeceğim’’ diye konuştu.

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un Tutuklanmasına Tepkisi

Kılıçdaroğlu, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un tutuklanması hakkında da ‘Bir ülkenin Genelkurmay Başkanı terörist olursa, o ülkenin başbakanı ne olur? Allah size akıl izan versin. Sayın İlker Başbuğ bu hükümetin onayı ile Genelkurmay Başkanı oldu. Hükümetle uyumlu bir şekilde çalıştı. Zamanı gelince de emekli oldu. Terör örgütü kuran bir Genelkurmay Başkanı ile nasıl çalıştınız?

Kemal Kılıçdaroğlu İlker Başbuğ’un tutuklanması ve kendisi hakkında hazırlanan fezlekenin Uludere’de yaşananları unutturmak için olduğunu iddia etti. Kılıçdaroğlu, ’’Uludere’de öldürülen 35 vatandaşımızın neden ve nasıl öldürüldüğünü sorgulamaya devam edeceğiz. Hemen ardından eski genelkurmay başkanı tutuklanıyor. Ardından ana muhalefet lideri hakkında fezleke veriliyor. Bunların hepsi 12 gün içinde oluyor. Kimse Uludere Olayı’nın üstünü kapatmaya çalışmasın. Bu olayın istihbaratını  İsrail’den mi aldınız yoksa Amerika’dan mı aldınız?‘’ dedi. Hükümeti eleştirmeye devam eden Kılıçdaroğlu, ’’Neden gerçeği açıklamıyorsunuz, neden halktan gizliyorsunuz? Yoksa bunu açıkladığınızda ülke güvenliğini ihale ettiğiniz odakların halk tarafından öğrenilmesinden mi korkuyorsunuz? İşte kendi ülke güvenliğini başkasına ihale edenlerin düştüğü durum. Bu olay Avrupa’da olsaydı ne olurdu? Hemen sorumlular görevden alınır, Savunma Bakanı da istifa ederdi. İstifa etmesi için demokrasiyi benimsemiş olması, halkına saygı duyması ve ar damarının çatlamaması lazım’’ dedi.

Kılıçdaroğlu için verilen fezleke hakkında Başbakan Recep Tayip Erdoğan’da, ‘‘Kullandığı ifadeler için olması gereken olmuştur’’ dedi.

 Başbakanın fezleke hakkındaki sözlerine daha da kızan Kılıçdaroğlu başbakan için, ‘‘Fezleke düzenlenmesinden haberi vardı’ diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de fezleke hakkında  “yakışıksız oldu” yorumunu yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.