Kılıçdaroğlu:”Sizin sorunlarınızı çözmek için iktidar olmak istiyoruz. Artık halkın partisine güvenin”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, köy kahvesinde bir araya geldiği vatandaştan destek isteyerek; “Sizin sorunlarınızı çözmek için iktidar olmak istiyoruz. Artık halkın partisine güvenin” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, yurt gezileri kapsamında geldiği Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde Çökekler Köyü Köy Konağı’nda köylülerle bir araya geldi. Köylülerin sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını sandalye üzerinde yaptı. Köylülerden halkın partisine güvenmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu; “Bir dönem babalarınız, dedeleriniz CHP’liydi. O zaman sormamız lazım. CHP ne yanlışlık yaptı? Geçmişte yapabilir. Ama şimdi biz beraberiz. Sizin çıkarlarınızı savunuyoruz. Sizin için mücadele ediyoruz. Sizin için mücadele etmeye devam edeceğiz. Kul hakkı yiyenlerden hesap sormaya devam edeceğiz. Ama bize destek vereceksiniz.”
Siyasete girerken millete yalan söylemeyeceklerini ifade ettiklerini kaydeden Kılıçdaroğlu; “Doğruya doğru, eğriye eğri diyeceğiz. Artık bu millet yalandan, dolandan talandan bıktı diyorum. Sizler memnun değilseniz o zaman siyasetin bir hatası vardır. Siyasetin bir yanlışlığı var demektir. Siyaset kurumu sorunları çözer. Sorunları çözmek için siyaset kurumu vardır. İnsanlar niye hükümet olmak ister? Hükümet olmak ister ki vatandaşın derdi vardır. Ben onu çözeyim. Ama şimdi hükümet olanlar sizin derdinizi çözmek için değil kendileri köşeyi dönmek için iktidar oldular” dedi.
Hükümeti milleti düşünmemekle suçlayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şunları anlattı; “Bunlar milleti düşünmüyorlar. Bundan kesinlikle emin olmanızı isterim. Bunlar ceplerini düşünüyorlar. Ama ben size söz veriyorum. Biz sizin dertlerinize talibiz. Sizin sorunlarınıza talibiz. Sizin sorunlarınızı çözmek için iktidar olmak istiyoruz. Bize yetki verin, bakın bakalım bu ülkede sorunları nasıl çözüyorum. Ne kadar helal süt emmiş vatandaşım varsa ben CHP çatısı altına bekliyorum. Gelsinler bize destek versinler. Yolsuzluk yapmayacağız, hırsızlık yapmayacağız, milleti dolandırmayacağız. Herkes varlıklı olacak, herkes zengin olacak. Zenginlik hayatın bir parçası olacak. Yoksulluğu bölüşmeyelim. Refahı bölüşelim. Bu memleket zengin bir memleket.”
Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, yöresel kabak tatlısından yedi. Baston ve tahta kaşık hediye edilen Kılıçdaroğlu, bir süre vatandaşlarla sohbet ettikten sonra köyden ayrıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.