Konyaaltı Kitap Fuarı’nda Yekta Kopan Kitapseverlerle Buluştu

Yekta Kopan- Demet Gökoğlu- Epochtimestr

Antalya Konyaaltı Belediyesi’nin düzenlediği uluslararası kitap fuarı 5 – 14 Ekim tarihleri arasında Konyaaltı Belediyesi’nin yanında bulunan 3 dev çadırda kitapseverlerin ziyaretine açıldı.

İlk 2 çadırda kültür, eğitim yayınlarından oluşan 100 stant, sanat galerileri, sivil toplum kuruluşları, engelliler ve çocuklar için okuma salonları oluşturuldu. 3. çadırda ise, panel, söyleşi ve imza günlerinin yapılacağı konferans salonu olarak düzenlendi.

‘‘İnsanı Okumak’’ sloganıyla üçüncüsü düzenlenen fuara 150 bin ziyaretçi bekleniyor.

Fuar; bir çok yayınevi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, yabancı yayınevleri, çeşitli dernekler ve yazarların imza günleriyle hayli renkli geçiyor.

Etkileyici ses tonuyla ve röportajlarıyla keyifle dinlediğimiz TV programcısı ve yazar Yekta Kopan’da kitapları için imza günündeydi.

Bu yoğunluğunun içerisinde bizi kırmayarak röportajımızı kabul etti ve kendisinden Konyaaltı Belediyesi’nin düzenlediği 3. kitap fuarı hakkındaki görüşlerini aldık.

Kopan,  ‘‘Kitap fuarlarının değerine her zaman inanan bir insanım. Antalya Konyaaltı’nda  böyle bir fuarın olmasını çok anlamlı ve değerli buluyorum. Bu yıl 3.’sü düzenlenen fuar çok önemli, çünkü fuarlarda süreklilik çok önemli. Dileğim belediyenin geri adım atmayarak bütün yıllar boyunca bu fuara devam etmesidir. Ama bu sürekliliğin oluşmasında okur katkısı da önemli” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.