Konyalı Yazardan ‘Aşkın Gözyaşları-Tebrizli Şems’

BURSAKonyalı yazar Sinan Yağmur’un, ‘Aşkın gözyaşları-Tebrizli Şems’ isimli kitabı okurlarla buluştu. Karatay Akademi Yayınları’ndan çıkan kitabını son zamanlarda satış kaygısıyla piyasaya çıkan kitaplara bir cevap niteliğinde yazdığını söyleyen Yağmur, birçok eserde bu iki maneviyat insanının yanlış tanıtıldığını savunuyor.

Bursa’da düzenlenen sema gösterisinin ardından kitabını imzalayan Sinan Yağmur, kitabı Şems’in yanlış anlatımına üzüldüğü için kaleme aldığını ifade etti. Yazar Yağmur, “Ne yazık ki son zamanlarda çıkan bazı kitaplarda çok sığ bilgilerle bu önemli şahsiyetler anlatılmaya çalışılıyor. Satış kaygısı ile hazırlanan bu kitaplardaki bilgilerin çoğu yanlış. Bu kitabımı onlara cevap vermek adına kaleme aldım.” şeklinde konuştu.

Ateşbaz-ı Veli, Sadrettin Konevi, Hüsameddin Çelebi, Şeyh Siraceddin gibi Mevlana dostları hakkında bilgilerden de derlemeler yapan Yağmur, “Şems’in Mevlana’ya etkisi ve Şems hakkında olur olmaz isnatlarda bulunanlara cevap veren kitabımla, Şems’in akıbetinden sorumlu tutulan o dönem Konya halkının da masumluğunu açıklamaya çalıştım. Mevlana ve Şems hakkında monolog tarzda biyografik ilk roman olma özelliği taşıyan kitabımın şimdiden yayın dünyasında yankı bulması beni sevindiriyor. Demek ki doğru şeyler yazmışım.” dedi.

Korsan yayınların yazarlara büyük zarar verdiğini dile getiren Yağmur, kitabın fiyatını düşük tutarak korsanı engellemeye çalıştığını sözlerine ekledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.