Koreli Papaz, ‘İnsanoğlu Nasıl Var Oldu’ Makalesinin Cennete Giden Yola Rehberlik Edebileceğini Söyledi

Koreli papaz Papaz Kang Seok-jeong (Yun Jeong Lee/The Epoch Times)

Koreli bir papaz, Falun Gong’un kurucusu Li Hongzhi’nin “İnsanoğlu Nasıl Varoldu?” başlıklı makalesinin “cennete giden yol için bir rehber olabileceğini” söyledi.

The Epoch Times, 8 Mart’ta, Seul’ün merkezi Myeongdong’daki bir kafede Papaz Kang Seok-jeong ile bir araya geldi. Papaz Kang, Konfüçyüs Tebaasını Açığa Çıkartma Enstitüleri(CUCI) güneydoğu bölge şubesinin başıdır. 60 yılda 500’den fazla kez kan bağışında bulunan Pastör Kang, 78 yaşına rağmen genç ve enerjik görünüyor.

Papaz Kang, Li’nin makalesi hakkındaki genel izlenimini sorduğunda,” İnsanlığın dört büyük azizi Shakyamuni, Konfüçyüs, İsa ve Sokrates’tir, ancak bir tane daha ekleseydim, sanırım bu Bay Li Hongzhi olurdu” dedi. “Makalenin başlığı ‘İnsanoğlu Nasıl Var Oldu’ ve cevap, yalnızca Tanrı’nın bizi yarattığı asıl amaca geri dönerek kurtarılabileceğimizdir” dedi.

Tanrı’nın İnsanları Yarattığı Amaca Geri Dönmek


Bir Hıristiyan papaz olarak Kang şunları söyledi: “Bay Li’nin, Yaratıcının Dünya dışında daha geniş bir alan yarattığına dair ifadesine sempati duydum. Bunun, Hıristiyanlıkta Cennet Bahçesi’nin Doğu Yakası ile aynı anlama geldiğini düşünüyorum.”

“Tüm evren o kadar gizemli bir şekilde yaratıldı ki, insan algısı ve bilgeliği her şeyi bilemez, ve açığa çıkarılabilecek şeylerin sınırları vardır.”

Kang, Li’nin Tanrı’nın krallığı olan “cennet” terimini kullanmasının ve “insan ilahi tarafından çamurdan yaratılmıştır” ifadesinin de Hıristiyanlığa benzediğini söyledi. “Bay Li makalesinde, Yaratıcı’nın ilahi varlıklara insanı topraktan yaratması için talimat verdiği asıl amaca dönmemiz gerektiğini ima etti” dedi. “Kendimiz için bir hayat yaşıyor gibi görünüyoruz ama sonuçta, bu hayat Tanrı için ve biz bunu unuttuk” diye ekledi.

“Her birimizin kendi ailesi, kendi ülkesi, kendi halkı vb. var, ancak insanlığın ortak probleminde, Yaradan’ın bizi yarattığı temel amaca geri dönersek, kalplerimiz rahat olacak ve artık endişeli olmayacağız.”

Reenkarnasyona gelince: “Hristiyan inancımızın özünde, sonsuza dek yaşamak için ölürüz. Bu cennete gitmek ve sonsuza dek yaşamakla ilgili” dedi. “Sonsuza dek yaşamanın yolu, Yaratıcının veya Tanrı’nın bizi yarattığı orijinal amaca geri dönmektir ve tüm bu insanlar kurtarılabilir” dedi Kang.

Açgözlülüğü Bırakmak


Kang ayrıca hayatın neden zor olduğu ve bununla nasıl başa çıkılacağı fikriyle de yankı uyandırdı. “Açgözlü olduğumuz için dünyada zorluk çektiğimiz birçok zaman oluyor” dedi. “Bu makale sayesinde, açgözlülüğümüzü bırakırsak ve zihnimizi boşaltırsak, bir zorluk kalmayacağını fark ettim.”

“Bay Li’nin öğretisi kendi hayatım üzerine düşünmemi sağladı” dedi. “İnsanların hayatta yanılgıya düşmemesi ve hata yapmaması için daha dikkatli düşünmeleri ve hareket etmeleri gerektiğine dair inancımı pekiştirdi. Bunu başkaları için yapıp yapmadığımı düşünürsem ve başkalarını önemsersem, mücadele etmek zorunda kalmayacağım ve sevincim çoğalacak. “

“Bunu, dünyayı gökyüzü kadar geniş ve yaşamın derinliğini okyanustan daha derin düşünmemizi sağlayan bir öğreti olarak anladım” dedi Kang” ve sadece böyle yaşayarak güzel bir hayat hissedebiliriz.”

Bay Li’nin yazısını beş defadan fazla okuyan Kang, “Bu makaleyi bir veya iki kez okuyarak anlayamayabilirsiniz, ancak üçüncü ve dördüncü kez defalarca okuduktan sonra, sadece okuyarak, Taocu olduğumu hissettim… çok etkilendim ve bana dokunduğunu hissettim.”

Falun Gong İç Huzuru Getiriyor ve Topluma Fayda Sağlıyor


Kang ayrıca makale sayesinde Falun Gong‘u daha iyi anladı.

Falun Dafa olarak da bilinen Falun Gong, doğruluk, merhamet ve hoşgörüye dayalı meditatif egzersizleri ve ahlaki öğretileri içeren manevi bir uygulamadır.

Temmuz 1999’dan bu yana ÇKP rejimi Falun Gong‘a ciddi şekilde zulmetti ve yüz binlerce taraftar hapishanelerde, çalışma kamplarında, beyin yıkama merkezlerinde gözaltına alındı ve çoğu zaman işkence gördü. Falun Dafa Bilgi Merkezi’ne göre, binlerce kişi öldü, ancak gerçek sayı muhtemelen çok daha yüksek.

“ÇKP, Falun Gong‘a zulmediyor çünkü gücünü genişleteceğini ve ÇKP’yi kontrol edeceğini düşünüyor, ama benim düşünceme göre, bununla hiçbir ilgisi yok” dedi ve ekledi, ” Falun Gong insanların kalplerini yatıştırabilir ve onları huzurlu ve istikrarlı hissettirebilir, bu da onları ülkeye ve devlete daha sadık hale getirebilir.”

Kang, ÇKP’nin 1999’dan beri Falun Gong‘a uyguladığı 24 yıllık zulme atıfta bulunarak, “ÇKP ona ne kadar zulmetse zulüm etsin, Falun Gong ortadan kalkmayacak, aksine yayılacak” dedi. “Yüreğimizde yanan ateş, insanlar tarafından değil, sadece Tanrı tarafından söndürülebilir” dedi.

‘Umarım Geniş Çapta Paylaşılır’


Kang ayrıca, bu yazının yaygın olarak paylaşılması durumunda, insanlara kendi kalplerini adamaları için ilham vereceğini söyledi.

“Dünyada nasıl yaşayacağınızı düşünmenizi sağlayan ve kalbinizi adamanız için size bir ders veren ilham verici bir yazı” dedi. “Bence bu yazı ne kadar çok aktarılırsa, o kadar çok insan okur, düşünceli insanlar kendi kalplerini kontrol etmek ve adamak için yönlendirilecek” dedi.

“Herkesin okumasını istiyorum, ama önce politikacılara ve profesörlere tavsiye etmek istiyorum” dedi ve “entelektüeller önce onu zihinlerini bir kenara bırakıp okuyabilirlerse, sözde ‘zihnin reformu’ hareketi için büyük bir öncü olarak hizmet edebilirler” dedi.

Kang, “Dünya çok kirlendi ve özünü kaybetti. Temeller söndü ve ahlak tamamen çöktü. Umarım birçok insan bu eseri karakter eğitimi için bir ders kitabı olarak veya forumlarda ve konferanslarda okur.”

Haber : Lee Yun-Jeong / The Epoch Times


Çeviri : Tijen A.Ç. / The Epoch Times, Türkiye

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.