Kozinoğlu Zehirlendi mi?

Oda Tv’ye devlet ile ilgili gizli belgeleri sızdırmak suçundan yargılanan Kaşif Kozinoğlu’nun Silivri cezaevindeki ölümünün adli tıp raporları ile bir kalp krizi vakası olmadığı  anlaşıldı. ‘Kozinoğlu  zehirlenerek mi öldü?‘ ihtimali üzerinde duruluyor.

‘Kozinoğlu  zehirlenerek mi öldü?

Zaman gazetesinin haberine göre, MİT’çi Kaşif Kozinoğlu, Oda TV soruşturmasının en dikkat çekici isimlerinden biriydi. Devletin ’gizli’ belgelerini Oda TV’ye sızdırmakla suçlanan Kozinoğlu, 10 Mart 2011’de Silivri Cezaevi’ne gönderildi. Hâkim karşısına çıkmasına 13 gün kala hayatını kaybeden Kozinoğlu’nun iddia edildiği gibi kalp krizinden ölmediği ortaya çıktı. Alınan bilgilere göre, otopside doku örneklerini inceleyen Adlî Tıp uzmanları ’kalp krizi’ vakalarında rastlanan temel verileri tespit edemedi. Damarlarda darlık olduğu fakat bunun kriz geçirtecek kadar ciddi olmadığı belirlendi. Herhangi bir kan pıhtısının damarları tıkamadığı görüldü. Kriz vakalarının en önemli sonucu sayılan kalp dokusu ölümü de tespit edilemedi. İkinci aşamada, alınan örnekler üzerinde zehir taraması yapılacak.

 Adalet Bakanlığı Kozinoğlu’nun ölümü ile ilgili yaptığı açıklamada, “Doktor tarafından ceset üzerinde elle yapılan yoklamada herhangi bir kırık, darp veya cebir izine rastlanmadığı belirlenmiştir. Oda arkadaşının beyanına göre; Kozinoğlu’nun uzun süreli ve ağır spor yaptıktan sonra duş alıp odasına geldiğinde yatağında fenalaştığı ve tansiyonunun yükselmesi nedeniyle kendisine dilaltı hapı verildiği ve bu sebeple acil butonuna basarak görevlileri durumdan haberdar ettikleri anlaşılmıştır.” denildi. İddialara göre Kozinoğlu, yaptığı ağır spor sebebiyle fenalaşmış ve geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Ancak ailesi ve Kozinoğlu’nu tanıyanlar bu iddiaların doğru olamayacağını savundu. Zira Kozinoğlu, yıllardır ağır spor yapıyordu ve bugüne kadar da kalp rahatsızlığı yaşamamıştı. Bu durum da ‘Kozinoğlu  zehirlenerek mi öldü?‘ sorusunu akla getiriyor

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.