Kremlin Duvarları Altında Nefes Kesen Motor Gösterisi

MOSKOVARusya’nın başkenti Moskova’da düzenlen X-Fighters 2010 Uluslararası Motocross Yarışması göz doldurdu. Kremlin duvarları altında düzenlenen şovda; uçan, zıplayan, yarışmacılar büyük beğeni topladı.  

Kremlin duvarlarının hemen dibinde Aziz Basil Katedrali önünde bulunan Kızıl Meydan’da hafta sonu boyunca 40 farklı ülkeden motorcular gösteri düzenledi. Moskova, X-Fighters 2010 Uluslararası Motocross Yarışması çerçevesinde düzenlenen bu tür gösteriye ilk defa ev sahipliği yaptı.

 

Kurallarına göre her yarışmacı kendisine verilen 90 saniyelik zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştı. Organizatörler yarışma pistinin hazırlanması için 10 gün harcadıklarını ve Kızıl Meydan’a 250 adet kamyon kum taşıdıklarını anlattı.

 

Tasarımcı Dane Herron Kızıl Meydan’ın tuğlalarına zarar vermemek için bunca kum taşıdıklarını belirtti. Herron, “Kızıl Meydan tarihi bir yer. Bu yüzden alta önce plastik yerleştirdik, ardından kumla doldurduk. Böylelikle yarışmadaki zıplamalar, atlamalar taşa zarar vermedi.” dedi.

 

Atlama kürsüleri çok dik olmasına rağmen motorcular büyük cesaretle hünerlerini sergiledi. Daha önceki yarışmalarda omuzunu kırdığını ve 9 ay boyunca yatakta kaldığını anlatan serbest stil motorcu Nate Adam, “Ama o olaydan sonra kendimde daha çok enerji hissettim. Öncekinden daha çok yarışmak istedim” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.