Kültürel Mekanların Etkinlik Programı Belirlendi

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kültürel mekanlarda yapılmak istenen etkinliklerle ilgili gelen taleplerin değerlendirildiği ‘Kültür Sanat Koordinasyon Kurulu’ toplandı.
Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) Bursa Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vekili ve Kültür Sanat Koordinasyon Kurulu Başkanı Neşet Çakmaklı, Büyükşehir Belediyesi’ne gelen etkinlik taleplerinin kurul tarafından değerlendirildiğini söyledi. Gelen talepleri kurulun tek tek irdelendiğini belirten Çakmaklı, şunları söyledi: “Her hafta Salı günü kurul toplantılarını gerçekleştiriyoruz. Kurulda sadece belediyemize gelen talepleri değil, belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek etkinlikleri de planlıyoruz. Gerek Bursa halkı, gerekse belediyemiz için yararlı olacak etkinlikleri düzenlemek isteyenleri çağırıyor ve görüşüyoruz. Yararlı olacağını düşündüğümüz etkinliklere destek olmaya çalışıyoruz. 23 Nisan’da ve Kutlu Doğum haftalarında etkinlikler gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.”
Bursa Kent Konseyi Başkanı ve Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala ise şu bilgileri verdi: “Kültür Sanat Koordinasyon Kurulu, belediyemizin dışarıya dönük çalışmalarını planlıyor. Buradan çıkan kararlar medya ve Bursa halkına yansıyor. Şehrimizin sanat ve kültür hayatının önemli bir merkezi haline gelen Atatürk Kongre Kültür Merkezi de yakın zamanda Bursa ve Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olacaktır. Bursa halkı rahatlıkla Merinos’a girip çıkabiliyor. Tesislerin açıldığı günden bugüne kadar 200 bin kişi etkinliklere katıldı.”
Bursa’nın kültür ve sanat hayatına ilişkin etkinliklerin planlandığı Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Koordinasyon Kurulu şu isimlerden oluşuyor: “Genel Sekreter Yardımcısı Vekili ve Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Neşet Çakmaklı, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ahmet Erdönmez, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Koçak, Ar-Ge Şube Müdürü Aziz Elbas, Kültür Şube Müdürü Hüseyin Toprak, Protokol ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Turgay Mercan, Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’nden Saffet Yılmaz ve Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.